Aktuálně

 

20. 04. 2017

Súdán: Křesťané pobodáni, poté co se pokusili poskytnout pomoc napadeným ženám

 

 
Budova Súdánské evangelikální školy v Omdurmanu. (Fotografie: Morning Star News)

(Release International)

 

Younan Abdullah se postavil za právo svých sourozenců v Kristu svobodně vzdávat chválu Bohu. 3. dubna se pokusil zabránit policistům v zákroku proti křesťanům, kteří pokojně protestovali proti nelegálnímu prodeji budovy Súdánské evangelikální školy v Omdurmanu. Za tento čin byl na místě ubodán.

 

Protestní akce pořádaná v místní škole skončila po třech dnech, kdy policisté zadrželi všechny mužské účastníky. Krátce poté dorazila na místo skupina čítající přibližně dvacet lidí, kteří začali mlátit přítomné ženy. Napadeným ženám přispěchalo na pomoc několik křesťanů z nedalekého společenství Evangelikální církve Bahri. Jedním z nich byl také Younan. Dva z mužů, kteří se ženám snažili pomoct, byli podle dostupných zpráv pobodáni, zatímco policisté jen postávali opodál a přihlíželi. Younan zraněním záhy podlehl; druhý pobodaný křesťan, Ayoub Kumama, byl převezen do nemocnice.

 

Mezi útočníky se nacházelo několik členů nelegální skupiny, úřady pověřené dohledem nad Súdánskou presbyteriánskou evangelikální církví, pod kterou spadá také škola v Omdurmanu. Tito lidé v rozporu se zákonem rozprodávali majetek církve místním podnikatelům za účelem „asanace“. Muž, kterého policisté zadrželi jako podezřelého z pobodání Younana, je považován za jednoho z členů skupiny.

 

Více informací o pronásledování v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh utěšil ztrápenou vdovu po Younanovi a jejich dvě malé děti, stejně jako další příbuzné a členy místní komunity – včetně bratří a sester z jejich společenství. Modlete se za každého z nich, aby zřetelně zakusil Boží lásku, sílu a pokoj, zatímco se vyrovnává s nenadálou ztrátou a zármutkem. Přimlouvejte se také za osoby odpovědné za útoky na tyto dva křesťany. Modlete se, aby je Bůh usvědčil ze svých zlých skutků a vedl je k upřímnému pokání, odpuštění a spasení. Proste také za Ayuobovo zotavení a za uzdravení všech, kdo byli při útoku zraněni nebo utrpěli psychický šok. Kéž v celém případu nelegálního zabavování církevního majetku zvítězí Boží spravedlnost a kéž se sám Bůh stane Obhájcem postižených křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.