Aktuálně

 

29. 04. 2017

Rusko: Deportace na základě „misionářských aktivit“

 

 

(Forum 18 News Service)

 

V rámci vlny soudních sporů souvisejících s přísným omezením „misionářských aktivit“ došlo v Rusku k prvnímu známému případu deportace. V únoru letošního roku byl indický pastor Victor-Immanuel Mani odloučen od své ruské manželky a ročního dítěte kvůli údajnému porušení nových ustanovení o „šíření přesvědčení“ obsažených v zákoně o náboženství a správním řádu.

 

Pastor byl obviněn z propagace náboženských shromáždění na sociálních sítích a předání náboženské literatury člověku, který nebyl členem jeho společenství. 20. prosince 2016 byl ve městě Naberežnyje Čelny v Tatarstánu odsouzen. Kromě deportace mu byla vyměřena pokuta ve výši 30 000 rublů (přibližně 13 000 korun). Během soudního procesu advokáti trvali na tom, že oznámení na sociálních sítích nebyla cílena na lidi zvenčí, ale jednalo se o pouhé oznámení pro členy. Pastor také před soudem vypověděl, že muž, který ho následně žaloval, navštívil sbor z vlastní iniciativy, knihy si koupil a letáky si vzal sám.

 

Během následného přelíčení 25. ledna bylo místnímu soudu předloženo odvolání, které však soud zamítl a vyzval pastora Maniho k opuštění země, přestože na ruském území pobývá legálně. Jeho právníci a zástupci evangelikálního společenství ‚Boží láska‘ nyní připravují odvolání, které bude předloženo Nejvyššímu soudu Tatarstánu. Nařízení k deportaci je podle nich v rozporu s rozhodnutím Nejvyššího soudu z roku 2013, ve kterém se uvádí „vykázání z domovské země rodinných příslušníků (obžalovaného) by bylo porušením práva na respektování rodinného života“.

 

V dalších dvou samostatných soudních sporech byla podána odvolání proti rozhodnutí zničit konfiskované Bible (včetně vydání používaného ruskou pravoslavnou církví) a další náboženské texty. Rozhodnutí soudu se neopírá o platnou legislativu, neboť zabavené materiály nebyly oficiálně klasifikovány jako „extrémistické“. Kromě toho jsou náboženským organizacím udělovány vysoké pokuty za to, že ve svých publikacích, na webových stránkách nebo budovách neuvádějí „oficiální úplné názvy“. Evangelikální křesťanská církev v Nižném Tagilu se nedávno odvolala proti podobnému usvědčení.

 

„…když se přivalí jako řeka nepřítel, jejž duch Hospodinův preč zažene…“ (Izajáš 59,19, kral.). Modlete se za vylití Božího Ducha na soudce. Modlete se, aby on sám převzal úlohu nejvyššího Obhájce, který se zasadí za skutečnou spravedlnost a svou přítomností povzbudí a posílí všechny, kdo jsou obviněni na základě nových omezení v oblasti šíření víry. Vyprošujte pastoru Manimu hluboký pokoj, útěchu a také zaopatření pro něj i jeho blízké, kteří doufají v brzké shledání. Modlete se, aby Bůh zůstával i s advokáty, kteří připravují jednotlivá odvolání. Kéž je naplňuje moudrostí, osobně je vede a ochraňuje. Navzdory veškerým snahám představitelů režimu o potlačení křesťanství, kéž se sám Bůh dává poznat účastníkům soudních přelíčení a kéž je oslaven v každém jednotlivém případu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.