Aktuálně

 

27. 05. 2017

Jemen: Naléhavá prosba uneseného misionáře

 

 
Tom Uzhunnalil

(International Christian Concern, Times of India)

 

Kněz Tom Uzhunnalil, misionář a humanitární pracovník unesený teroristy v konflikty zmítaném Jemenu, na nedávno zveřejněném videu naléhavě prosí o pomoc, poté co se dočkal „chabé reakce“ indických státních orgánů. Na videu hovoří o zhoršujícím se zdravotním stavu, který si naléhavě žádá hospitalizaci.

 

Osmapadesátiletý misijní pracovník původem z indické Kéraly byl zadržen v jihojemenském Adenu poté, co oddíl radikálů z Islámského státu (IS) napadl dům pro seniory vedený členkami řádu Misionářek lásky (sestry Matky Terezy). Během útoku 4. března 2016 útočníci vtrhli do ubytovny pro seniory, nejprve zastřelili jemenského pracovníka ochranky a následně svázali a zastřelili nejméně 16 dalších zaměstnanců. Mezi oběťmi se nacházelo také několik zahraničních misijních pracovníků, kteří v zařízení sloužili jako ošetřovatelé.

 

Misionář, na první pohled chatrného zdraví, na videu předložil následující prosbu:

 

„Jsem kněz Tom Uzhunnalil. Narodil jsem se 18. srpna 1958. Obdržel jsem od vás dopis, má drahá rodino, že o mě máte starost. Jsem vám vděčný. Velice vám děkuji.

 

(Únosci) se mnou zacházejí dobře, v rámci svých možností. Můj zdravotní stav se však rychle zhoršuje a potřebuji se co nejdříve dostat do nemocnice. Několikrát kontaktovali naše indické orgány, jejich reakci jsem měl možnost vidět. Byla velmi, velmi chabá.“

 

Vyprošujme tomuto křesťanskému bratrovi přítomnost a ochranu našeho Pána, zatímco čeká na vysvobození ze zajetí v naději, že k němu dojde brzy. Do té doby se modlete za nadpřirozené uzdravení – na těle, na duši i na duchu. Vyprošujte mu obnovenou sílu, zdraví a naději. Nezapomínejte se přimlouvat také za přívržence IS, kteří se na únosu aktivně podíleli. Kéž si uvědomí, že i oni potřebují vysvobození z moci toho Zlého, který si je používá k realizaci svých plánů – to jest, aby „kradl, zabíjel a ničil“. Kéž jsou i oni zbaveni pout a zakusí život v hojnosti, který jim Ježíš nabízí v Janově evangeliu 10,10.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Martina Š., Praha (28.05.2017 15:21:03)
Drahý Pane, Ty který vidíš a znáš každé lidské srdce. Ty, který vládneš i nad zlou mocí. Prosím, ochraňuj ho svou mocnou paží a naplňuj ho svou mocí a silou. Prosím posiluj ho v této situaci a pozvedej ho k sobě. Prosím Tě i za jeho zdraví, abys mu odlehčil a uzdravil jeho tělo a dostal ho co nejdříve do nemocnice. Drahý Králi, přitahuj si k sobě nevěřící lidi v jeho blízkosti, dej ať tvé světlo na ně svítí a oni jsou obměkčováni tvou mocí. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.