Aktuálně

 

03. 06. 2017

Írán: Pronásledování jako katalyzátor nejrychlejšího růstu církve na světě

 

 
Íránci sledují křesťanské televizní vysílání (ilustrační foto).

(Christian Post, FCNN, Mission Network News)

 

Je ironií, že jedna ze zemí, ve které se křesťanům žije nejhůře, je současně také zemí, ve které dochází k nejrychlejšímu růstu církve. Íránská islámská republika se skutečně nachází v čele žebříčku zemí seřazených podle tohoto ukazatele a hraje klíčovou úlohu při získávání celé oblasti pro Krista.

 

Podle organizace Operation World zabývající se sledováním misijních trendů došlo v Íránu k meziročnímu nárůstu počtu křesťanů o 19,6 % – což je více, než v kterékoli jiné zemi na světě. Todd Nettleton, zástupce amerického Hlasu mučedníků, na blogu této organizace poznamenává, o jaký obrovský paradox se jedná. Ájatolláh Chomejní, radikální islámský vůdce, který nastoupil k moci v roce 1979, se podle Nettletona nakonec ukázal být „vůbec nejlepším evangelistou, jakého jsme kdy v Íránu měli“. Statistiky naznačují, že až 70 procent Íránců dnes zaujímá k islámu odmítavý postoj.

 

Když Chomejní v roce 1979 oficiálně proměnil Írán na islámskou republiku, byli podle zprávy Open Doors všichni misionáři vyhnáni ze země, zvěstování evangelia postaveno mimo zákon, Bible ve fársí zakázány, mnozí pastoři popraveni… Intenzivní pronásledování však vedlo k něčemu skutečně pozoruhodnému. Podle zprávy agentury Fox News, navzdory protikřesťanské kampani vedené představiteli režimu se v Íránu šíří obrovské „podzemní“ církevní hnutí. Íránci se obracejí ke Kristu po stovkách a mnozí jsou křtěni v neoficiálních společenstvích v soukromých domech a bytech po celé zemi.

 

Ve zprávě Open Doors USA se dále uvádí: „Mnozí lidé se obávali, že nepočetná křesťanská církev v Íránu bude postupně chřadnout, až nakonec úplně zanikne. Stal se však pravý opak. Za posledních dvacet let se obrátilo ke Kristu více Íránců, než za předchozích třináct století od příchodu islámu dohromady.“ Toto tvrzení podpírají statistiky. „V roce 1979 žilo v Íránu odhadem 500 křesťanů pocházejících z muslimského prostředí. Dnes jsou jich stovky tisíc, podle některých odhadů dokonce více než milion.“

 

TIP: Příběhy obrácení několika íránských muslimů ke Kristu naleznete v elektronické knize ÍRÁN: Touha po Bohu, kterou v češtině vydalo nakladatelství Stefanos (2012). E-knihu určenou pro čtečky, tablety, mobilní telefony nebo počítače s nainstalovaným ADE si můžete zakoupit na našich stránkách (za 39 Kč / 1,48 EUR).

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.