Aktuálně

 

15. 06. 2017

Indie: Obvinění z údajných konverzí nezletilých dětí

 

 
Školní děti v Indii (ilustrační foto).

(Fox News)

 

Indické orgány obvinily deset osob z nezákonného obrácení hinduistických dětí ke křesťanství. Členové pořadatelského týmu na křesťanském letním táboře (kterého se děti účastnily se souhlasem rodičů) byli zadrženi. Podle úředníků však rodiče nevyplnili potřebné dokumenty, aby mohly být konverze považovány za oficiální a tak podle zákona děti zůstaly hinduisty. Obvinění křesťanští vedoucí nicméně oponují, že se jednalo o rodiny křesťanů a tak o žádných konverzích nemůže být řeč.

 

Deník Indian Express napsal, že pořadatelé byli původně obviněni nejen z nelegálních konverzí, ale také z únosu, protože zpočátku nebylo zřejmé, zda rodiče o účasti dětí na táboře věděli. Později však byla obvinění z únosu stažena a ve zprávách se nadále zmiňují jen údajné pokusy o nelegální konverze k nehinduistickému náboženství.

 

Představitelé orgánů podle svých slov „zachránili“ 71 dětí a rozmístili je do „sociálních zařízení“ (zatím s dětmi není možné mluvit). „Traumatizující situace domorodých a párijských dětí z vesnic v západním Madhjapradéši je jedním z projevů nedůvěry a nenávisti, které se v současné době šíří po celé severní Indii,“ uvedl John Dayal, mluvčí organizace United Christian Forum (Sjednocené křesťanské fórum).

 

Děti a jejich rodiny patří na úplné dno kastovního systému, které tvoří takzvaní páriové (dalítové). Lidé z této skupiny bývají označováni také jako „nedotknutelní“, neboť hinduisté z vyšších kast považují jakýkoli fyzický kontakt s nimi za znečišťující. Přestože byla diskriminace páriů postavena mimo zákon již v roce 1955, problém existuje dodnes a týká se zejména párijských křesťanů.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za všech deset křesťanských vedoucích obviněných z nezákonných konverzí. Kéž je během čekání na rozsudek Bůh posiluje svou přítomností. Přimlouvejte se také za děti, které se v současné době nacházejí v péči „sociálních zařízení“, aby zakoušely milující Boží péči, zatímco čekají na shledání s rodinami. Modlete se za všechny pronásledované párijské křesťany v Indii. Proste, aby se za ně Duch svatý postavil, aby již nebyli považováni za méněcenné, ale za plnohodnotné členy společnosti, stvořené k Božímu obrazu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.