Aktuálně

 

15. 06. 2017

Indie: Obvinění z údajných konverzí nezletilých dětí

 

 
Školní děti v Indii (ilustrační foto).

(Fox News)

 

Indické orgány obvinily deset osob z nezákonného obrácení hinduistických dětí ke křesťanství. Členové pořadatelského týmu na křesťanském letním táboře (kterého se děti účastnily se souhlasem rodičů) byli zadrženi. Podle úředníků však rodiče nevyplnili potřebné dokumenty, aby mohly být konverze považovány za oficiální a tak podle zákona děti zůstaly hinduisty. Obvinění křesťanští vedoucí nicméně oponují, že se jednalo o rodiny křesťanů a tak o žádných konverzích nemůže být řeč.

 

Deník Indian Express napsal, že pořadatelé byli původně obviněni nejen z nelegálních konverzí, ale také z únosu, protože zpočátku nebylo zřejmé, zda rodiče o účasti dětí na táboře věděli. Později však byla obvinění z únosu stažena a ve zprávách se nadále zmiňují jen údajné pokusy o nelegální konverze k nehinduistickému náboženství.

 

Představitelé orgánů podle svých slov „zachránili“ 71 dětí a rozmístili je do „sociálních zařízení“ (zatím s dětmi není možné mluvit). „Traumatizující situace domorodých a párijských dětí z vesnic v západním Madhjapradéši je jedním z projevů nedůvěry a nenávisti, které se v současné době šíří po celé severní Indii,“ uvedl John Dayal, mluvčí organizace United Christian Forum (Sjednocené křesťanské fórum).

 

Děti a jejich rodiny patří na úplné dno kastovního systému, které tvoří takzvaní páriové (dalítové). Lidé z této skupiny bývají označováni také jako „nedotknutelní“, neboť hinduisté z vyšších kast považují jakýkoli fyzický kontakt s nimi za znečišťující. Přestože byla diskriminace páriů postavena mimo zákon již v roce 1955, problém existuje dodnes a týká se zejména párijských křesťanů.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za všech deset křesťanských vedoucích obviněných z nezákonných konverzí. Kéž je během čekání na rozsudek Bůh posiluje svou přítomností. Přimlouvejte se také za děti, které se v současné době nacházejí v péči „sociálních zařízení“, aby zakoušely milující Boží péči, zatímco čekají na shledání s rodinami. Modlete se za všechny pronásledované párijské křesťany v Indii. Proste, aby se za ně Duch svatý postavil, aby již nebyli považováni za méněcenné, ale za plnohodnotné členy společnosti, stvořené k Božímu obrazu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.