Aktuálně

 

15. 07. 2017

Kazachstán: Středoškolský učitel propuštěn z vězení

 

 
Juri Pak (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA)

 

17. června byl propuštěn z vězení Juri Pak, středoškolský učitel, člen vedení školy a vedoucí místního křesťanského společenství, který byl před časem odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody kvůli údajnému zneužití telefonické tísňové linky.

 

Vše začalo v dubnu 2015, kdy někdo použil Juriho telefon, aby si vystřelil z pracovníků kazašského záchranného systému.

 

Juri byl téměř okamžitě obviněn (autor telefonátu vyhrožoval bombovým útokem) a zatčen. U soudu se však jako jediný „důkaz“ objevil dvouminutový zákaz telefonátu muže, který byl zjevně opilý a používal obhroublý vězeňský slang. Přizvaní odborníci došli k závěru, že autor telefonátu podle hlasu nebyl Juri. Kromě toho volající zmínil, že strávil již deset let ve vězení a že má vztek na policii; Juri dosud nikdy vězněn nebyl.

 

Soudního přelíčení se zúčastnilo také několik Juriho studentů, aby vydali svědectví o jeho charakteru a podpořili ho. Dobrozdání sepsal také jeho pastor a řada místních stanic informovala o zmanipulovaném procesu. Navzdory veškeré podpoře byl Juri odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody. Evidentně se jednalo o pomstu za jeho angažování v křesťanském společenství.

 

Zatímco byl Juri ve vězení, mnoho lidí mu posílalo povzbudivé dopisy prostřednictvím stránek (amerického) Hlasu mučedníků www.prisoneralert.com. Juriho manželka Olga všem zúčastněním děkuje: „Celá naše rodina je nesmírně vděčná každému z vás za vaše modlitby… povzbudivá slova a víru. Pomohli jste nám projít tímto obtížným obdobím, aniž bychom ztratili víru a odvahu. Věříme, že vaše práce není před Pánem marná.“

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (17.07.2017 13:59:06)
Drahý Pane požehnej Jurimu i jeho manželce a dej jim radost a pokoj do srdce.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.