Aktuálně

 

04. 08. 2017

Tádžikistán: Pastor odsouzen ke třem letům odnětí svobody

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr/Anton Ruiter (cc)

(Forum 18 News Service)

 

Začátkem července soud ve městě Chudžand v Sogdijském vilájetu v Tádžikistánu odsoudil pastora Bachroma Cholmatova ke třem letům odnětí svobody za „zpěv extrémistických písní v kostele a podněcování náboženské nesnášenlivosti“. Policisté vyhrožovali pastorově rodině, přátelům a členům společenství nejrůznějšími postihy, pokud zveřejní jakékoli podrobnosti o svém případu, soudním procesu nebo uvěznění.

 

Dvaačtyřicetiletého pastora ze společenství Protestantské církve Sunmin Sunbogym (Plné evangelium) v Chudžandu zadrželi příslušníci tajné policie 10. dubna. Během soudního procesu byl pastor Bachrom umístěn v policejní zadržovací cele. Nedávno byl však převezen do blíže neurčeného vězeňského zařízení.

 

Tajná policie („Národní bezpečnostní útvar“), společně se zástupci Státního úřadu pro náboženské záležitosti a příslušníky dalších bezpečnostních složek začátkem února uskutečnili sérii razií v sesterských společenstvích v oblasti. V březnu policisté vyslýchali a týrali členy společenství ve městě Konibodom a následně jim nařídili ukončení činnosti. Kromě toho zástupci tajné policie vyvíjeli nátlak na zaměstnavatele křesťanů, aby je propustili.

 

Po dubnovém zatčení pastora Bachroma proběhla razie také ve společenství v Chudžandu; přítomní křesťané byli obtěžováni a fyzicky biti. Přesto zatím nebyl žádný policista zadržen ani souzen, což je v rozporu s mezinárodním právem, konkrétně Úmluvou OSN proti mučení a jinému krutému, nelidskému či ponižujícímu zacházení nebo trestání.

 

V rozporu s mezinárodními úmluvami na ochranu lidských práv Tádžikistán také významně omezuje právo svých občanů na svobodu náboženského vyznání a přesvědčení. Kromě toho policisté podobné zákazy vydávají bez vědomí odpovědných orgánů. V návaznosti na razie, výslechy a další formy obtěžování se mnoho křesťanů přestalo účastnit společných shromáždění, protože se bojí zatčení.

 

Kéž Bůh naplní srdce pastora Bachroma, jeho ženy, dětí i členů postižených společenství odvahou a soucitným porozuměním, zatímco jsou popsaným způsobem pronásledováni policisty a příslušníky dalších orgánů. Modlete se, aby pastor Bachrom navzdory těžkostem zakoušeným ve vězení i nadále čerpal sílu od Všemohoucího Boha, který jediný je skutečně schopen zachránit a vysvobodit (Žalm 34,17). Pozvedejte na modlitbách všechny křesťanské bratry a sestry v Tádžikistánu. Modlete se, aby se Hospodin, který je bezpečnou tvrzí, zastal svého pronásledovaného lidu. Modlete se také za policisty a další představitele státních orgánů. Proste, aby se jejich srdce obrátila ke Kristu díky živému svědectví pronásledovaných křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury, která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.
Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Richard Wurmbrand: Vítězná víra

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.