Aktuálně

 

18. 08. 2017

Súdán: Snahy režimu o vymýcení křesťanství

 

 
Tento kostel ve východní části Chartúmu byl letos v květnu stržen. (Fotografie: Middle East Concern)

(World Watch Monitor, Middle East Concern)

 

2. srpna představitelé súdánského režimu nechali strhnout další církevní budovu ve městě Omdurman. K incidentu došlo den poté, co poslanci spolkového státu Chartúm zamítli návrh ministra školství Faraha Mustafy, který ukládal všem křesťanským školám v hlavním městě povinnost vyučovat v neděli.

 

Modlitebna baptistické církve v Omdurmanu (západně od hlavního města Chartúmu, na druhém břehu Nilu) se loni objevila na oficiálním seznamu 27 církevních budov určených k demolici. Úředníci tvrdí, že je existence budov v rozporu se stanoveným účelem příslušných pozemků. Kromě toho odmítají udělit svolení k výstavbě jakýchkoli nových církevních budov, údajně proto, že je jich dost a potřebám příslušníků křesťanské menšiny postačují.

 

Zmocněnec EU pro svobodu vyznání a náboženského přesvědčení, Ján Figeľ, upozornil na tento problém při příležitosti březnové návštěvy Súdánu. Přestože byl ujištěn, že některé demolice byly dočasně pozastaveny, od té doby bylo srovnáno se zemí několik dalších budov a jeden církevní pracovník přišel o život, když se pokusil demolici zabránit.

 

V říjnu 2015 byla v Omdurmanu stržena modlitebna místního evangelikálního společenství; oznámení o demolici křesťané obdrželi pouhé tři dny předem. Letos v květnu nechaly úřady zdemolovat další církevní budovu v oblasti Suba. Dva členové společenství byli zatčeni, když odmítli otevřít vrata na pozemek pracovníkům demoliční čety. Oba křesťané, Bulis Salah a Naji Abdalla, byli později propuštěni.

 

Přestože poslanci odmítli přijmout zmíněný návrh na povinné vyučování v neděli, p. Mustafa nedávno vydal prohlášení, ve kterém žádá křesťanské školy, aby přizpůsobily svůj provoz oficiálnímu víkendu (pátek a sobota). Křesťanské školy tedy stejně musí považovat neděli za běžný pracovní/vyučovací den.

 

Více informací o problémech, kterým křesťané v Súdánu čelí, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zatímco súdánským křesťanům hrozí demolice dalších budov, modlete se, aby nalezli bezpečí, jistotu a útočiště v Bohu, který v Bibli zaslibuje, že bude jejich „Skalou“, „Tvrzí“ a „Vysvoboditelem“ v obtížných dobách. Kéž místní bratry a sestry naplní odvahou, aby ve vztahu k němu zůstali věrní a upřímní, navzdory tlaku, který na ně vyvíjejí představitelé režimu. Současně se přimlouvejte za nadpřirozený zásah, který zabrání demolicím zbývajících objektů sloužících k bohoslužbám. Modlete se, aby si vedoucí představitelé Súdánu co nejdříve uvědomili, že se svým počínáním neprotiví jen místním křesťanům, ale samotnému Všemohoucímu Bohu. „Začátek moudrosti je bázeň před Hospodinem a poznat Svatého je rozumnost.“ (Přísloví 9,10)

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.