Aktuálně

 

19. 08. 2017

Kazachstán: Jak je dobré psát dopisy

 

 
Yklas Kabduakasov (vlevo) a Juri Pak (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA)

 

17. června byl v Kazachstánu propuštěn z vězení místní křesťan Juri Pak. Příbuzní nám později vyprávěli, jakým způsobem mu ulehčovaly život za mřížemi zasílané dopisy – a nejen Jurimu, ale také jeho spoluvězni ve víře, Yklasu Kabduakasovi. Prostřednictvím internetových stránek Prisoner Alert poslali podporovatelé Hlasu mučedníků Jurimu 1225 dopisů, Yklasovi (který stále zůstává uvězněn) ke dnešnímu dni více než 2850.

 

Přestože se kvůli zavedeným restrikcím dopisy nedostaly až k samotným křesťanům, věděli o tom, že jim lidé píšou. Bůh si navíc dopisy použil k tomu, aby se Jurim a Yklas ve vězení dočkali lepšího zacházení od chvíle, kdy jim začaly přicházet. Velitelé věznice měli stále větší strach, když jim došlo, že o situaci křesťanů vědí lidé v zahraničí. Juri a Yklas tak dostávali lepší jídlo a zdravotní péči. Část dopisů se dostala k manželkám vězňů, které z nich s celými rodinami přijaly značné povzbuzení.

 

V roce 2015 byli Juri a Yklas odsouzeni na základě celé řady smyšlených obvinění. Juri, středoškolský učitel s nepřehlédnutelným pozitivním vlivem na okolí, byl nepravdivě nařčen z vyhrožování bombovým útokem. Navzdory silným důkazům o bezpředmětnosti obvinění byl Juri odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody. Skutečným důvodem bylo zřejmě aktivní zapojení do církevních aktivit, kterými se představitelé režimu cítí být ohroženi. Co se týče Yklase, křesťanští známí se domnívají, že skončil ve vězení kvůli konverzi od islámu a následnému zvěstování evangelia.

 

Po nějakém čase stráveném za mřížemi a v domácím vězení si Yklas v současné době odpykává dvouletý trest v pracovním táboře. Stále dostává v průměru 150 dopisů denně od lidí z celého světa. Yklas by chtěl vyřídit srdečné pozdravy všem, kdo se za něj modlí. Zatímco můžeme Bohu děkovat za Juriho propuštění, vyprošujme Yklasovi nadpřirozenou sílu, zatímco pracuje ve zmíněném táboře. Modleme se, aby až do Bohem předurčeného okamžiku propuštění nacházel milost u dozorců a spoluvězňů, z nichž mnozí stále potřebují jeho lásku a spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.