Aktuálně

 

14. 09. 2017

Súdán: Křesťané vyzváni, aby předali vedení církve státu

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr / Joe Pyrek

(Morning Star News)

 

23. srpna policisté ve městě Omdurman zatkli několik křesťanských vedoucích a propustili je až po šesti hodinách. Mezi zadrženými se nacházeli Rev. Ayoub Mattan, ceremoniář ze Súdánské Církve Kristovy (Sudanese Church of Christ, SCOC) a Kuwa Šamál (přepisováno také jako Kwa Šamál), vedoucí misijního odboru této denominace. Pastor Šamál byl zatčen již dříve (18. prosince 2015) a poté co byl letos 2. ledna zproštěn viny, byl nedávno obviněn znovu, tentokrát mimo jiné ze špionáže a z podněcování nenávisti vůči režimu.

 

Zadrženi byli rovněž Rev. Yagoub Naway a pastor Musa Kodi. Všichni křesťané byli vyslýcháni společně s dalšími vedoucími SCOC, včetně tajemníka finančního výboru Abdulbagi Ali Abdulrahamana a jeho zástupce El-Amina Hassama Abdulrasoola. Nakonec byli všichni propuštěni na kauci. Dalších šest členů církve se skrývá od doby, kdy se dozvěděli, že policisté chtějí zatknout a vyslýchat i je.

 

Súdánské Ministerstvo pro vedení a financování náboženských záležitostí (Religious guidance and endowment) 14. srpna zaslalo křesťanským vedoucím dopis obsahující výzvu k předání vedení církve výboru ustanovenému ministerstvem. Důvodem může být snaha prodat církevní majetek v rámci snah o vymýcení křesťanství ze země. Poté co církevní vedoucí odmítli uposlechnout, bylo proti nim zahájeno trestní stíhání. Není známo, jakého porušení zákona se měli dopustit.

 

Od roku 2012 jsou ze Súdánu vyhošťováni zahraniční křesťané a demolovány církevní budovy pod záminkou, že objekty patří Jihosúdáncům. Probíhají razie v křesťanských knihkupectvích, policisté zatýkají křesťany a vyhrožují zabitím lidem, kteří neodejdou, případně odmítají spolupracovat při pátrání po dalších křesťanech.

 

Starší zprávy o problémech súdánských křesťanů naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Situace uvedené církevní denominace je skutečně závažná. Přimlouvejte se za pastory zatčené na základě smyšlených obvinění. Modlete se, aby je Bůh posiloval v jejich odhodlání a potvrdil jejich pozici jako ustanovených duchovních vedoucích, když budou jednat se zástupci státních orgánů. Modlete se také za členy jejich církve, aby i je Bůh posiloval, aby odolali snahám nepřítele zastavit Boží dílo konané jeho církví. Kéž si celý Boží lid v Súdánu zachová pokoj a pevně spočine v Ježíšově zaslíbení „…zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou“ (Matouš 16,18).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.