Aktuálně

 

06. 10. 2017

Kazachstán: Zákaz činnosti několika společenství kvůli veřejnému praktikování víry

 

 

(Forum 18 News Service)

 

V létě 2017 obdrželo několik náboženských skupin v Kazachstánu tříměsíční zákaz veškerých aktivit, včetně scházení k bohoslužbám. 18. srpna soud vyměřil pokutu a vydal zákaz činnosti protestantskému společenství Nový život v Oskemenu, protože jeho členové na letním táboře zpívali náboženské písně. Podle Eldara Meirbajeva z místního odboru pro náboženské záležitosti zástupci společenství měli zažádat o udělení písemného svolení, ale neučinili tak, proto bylo se společenstvím zahájeno řízení. Zákaz činnosti dosud nenabyl právní moci, křesťané se odvolali k soudu vyšší instance.

 

10. července soud v oblasti Almaty udělil pokutu místnímu pastorovi Maratu Tlegenovovi a pěti zahraničním návštěvníkům za nelegální „misionářské aktivity“. Členové společenství o dva dny dříve uspořádali křestní shromáždění pod otevřeným nebem. Pokuta byla vyměřena všem, jeden z cizinců obdržel navíc výzvu k opuštění země. Soud také křesťanům zakázal po dobu tří měsíců pořádat blíže nespecifikované akce.

 

V současné době je náboženským společenstvím definitivně zakazována činnost pouze v případech, kdy státní orgány prokážou, že se jedná o „extrémistické“ nebo „teroristické“ skupiny, případně opakovaně poruší ustanovení restriktivního Zákona o náboženství. Kazachstán však – v rozporu s přijatými mezinárodními právními závazky – zakazuje veškeré projevy svobody náboženského přesvědčení nebo vyznání bez úředního povolení. Náboženská uskupení, která buď o státní registraci nepožádají nebo o ni požádají a nezískají ji, se automaticky ocitají mimo zákon a riskují postih, pokud se jejich členové budou i nadále scházet k bohoslužbám.

 

Více informací o těžkostech, kterým jsou křesťané v této části světa vystaveni, naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Kvůli omezování práv nemohou občané Kazachstánu svobodně vzdávat chválu Bohu při veřejných aktivitách. Modlete se, aby místním křesťanům nebylo bráněno vzdávat Bohu čest alespoň tím, že svoji víru budou skutečně žít. Kéž zakoušejí nadpřirozené ujištění a Boží přítomnost, když jej budou uctívat „v duchu a v pravdě“ (Jan 4,24). Přimlouvejte se také za představitele soudnictví, aby se jejich srdcí dotkl Duch živého Boha. Kéž s ním i oni navážou osobní vztah, poté co uvidí v životech místních věřících lásku a neotřesitelnou víru.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.