Aktuálně

 

13. 10. 2017

Súdán: Křesťanským dětem v uprchlických táborech je odpíráno jídlo

 

 
Ilustrační fotografie: American Center for Law and Justice

(American Center for Law and Justice, The Christian Post)

 

Od začátku září dostávají křesťanské děti v súdánských uprchlických táborech najíst až po odříkání islámské modlitby. Křesťanský humanitární pracovník působící v jednom z těchto táborů situaci komentoval následovně: „Většina (dětí) stále zůstává v táborech, některé z nich žijí v opravdu děsivých podmínkách. Nemají žádnou možnost se odtamtud dostat. A pak dostanou na výběr – buď zemřou hlady, nebo před jídlem odrecitují islámskou modlitbu. To není správné. Jsou to křesťané a jejich víra by měla být respektována.“

 

Od rozpoutání občanské války v Jižním Súdánu v roce 2013 více než 700 000 lidí uprchlo na sever do Súdánu a téměř milion dalších překročilo hranici směrem na jih, do Ugandy. Mnozí z těchto uprchlíků (většinu tvoří křesťané) osobně zažili pronásledování od islámských radikálů, kteří zneužívají jejich zranitelné postavení.

 

Kromě toho představitelé súdánského režimu pokračují v sabotážích křesťanských církevních a humanitárních organizací v jejich snaze křesťanským uprchlíkům z Jižního Súdánu účinně pomáhat. Súdán systematicky a úmyslně zavádí cílená diskriminační opatření k sabotování aktivit těchto institucí formou změn územních plánů, zabavování nebo a ničení majetku.

 

Více informací o Súdánu a o problémech, se kterými se Kristovi následovníci v této zemi potýkají, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Modlete se, aby světlo naděje, které v srdcích dětských uprchlíků navzdory všem těžkostem dosud neuhaslo, zářilo i nadále a mnozí lidé v jejich okolí díky němu poznali zmrtvýchvstalého Krista – včetně těch, kteří proti křesťanství aktivně vystupují. Vyprošujte těmto dětem a jejich rodinám nejen jídlo potřebné k zachování fyzického zdraví, ale také příležitosti ke každodennímu sycení Božím Slovem (Matouš 4,4), aby byli silní a zdraví rovněž duchovně. Kéž za všech okolností spoléhají na Boha a jeho zaopatření a vedení. Modlete se, aby v jejich středu činil zázraky, aby měli podíl na jeho dobrotě a laskavosti – i skrze jednání lidí, kteří místním obyvatelům Boží lásku zprostředkovávají.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Petr Jašek a Rebecca P. Georgeová: Snubní prsten za život

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy ze Súdánu, mohla by vás zaujmout například kniha Snubní prsten za život, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 192 Kč.

 

Vaše modlitby


Martin S., Praha (19.10.2017 12:15:17)
Pane Bože Otče, slituj se nad člověkem, zastav už.. a konečně ukonči tu hrůzu, která se na světě děje, už je toho na nás moc, nevíme si rady, je to pořád dokola...Přijď už konečně na svět, tak jak si o tom mluvil a slíbil že se vrátíš. Už je to dlouho. Mocní tohoto světa společně se satanem, se Ti posmívají a neustále nás mrzačí,okrádají a zabíjejí.Jsi všemohoucí, tak už to prosím Tě zastav, my by jsme to zastavili sami, ale neumíme to, nemáme tu moc, kterou máš Ty. Prosím Tě vyslechni tuto prosbu, takhle to už dál nejde, slituj se prosím Tě nad námi lidmi....Děkujeme.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.