Aktuálně

 

09. 11. 2017

Írán: Křesťané museli opět uprchnout ze svého města

 

 

(Christian Solidarity Worldwide, The Christian Post)

 

Stovky íránských křesťanských rodin se nedávno vrátily do města Teleskuf, které před několika lety nedobrovolně opustily kvůli útokům teroristů hlásících se k samozvanému Islámskému státu. Nedávno však museli z této osady na severu Iráku uprchnout znovu. Rodiny se přestěhovaly do městečka Alkoš a dalších křesťanských osad na Ninivské planině, kde se snaží nalézt útočiště před probíhajícím konfliktem ve své zemi – tentokrát mezi dvěma provládními frakcemi.

 

Město Teleskuf, které se nachází přibližně 30 kilometrů severně od Mosulu, padlo do rukou teroristů z Islámského státu v roce 2014. Po osvobození v loňském roce bylo s mezinárodní pomocí zrekonstruováno, na obnově se tehdy nejvíce podílelo Maďarsko. Mnoho křesťanských rodin se díky společnému úsilí všech zúčastněných mohlo vrátit do svých domovů.

 

V současné době dochází k posilování napětí mezi Bagdádem a kurdskou samosprávou a v zemi dochází k sektářským střetům. S přibývajícími případy zraněných civilistů dochází k nárůstu obav o bezpečnost mezi vedoucími představiteli různých náboženských a politických skupin i občanských iniciativ. Mnoho lidí se také stalo uprchlíky ve vlastní zemi. Situace v Iráku je velmi znepokojivá.

 

Připojujeme se k naléhavým modlitbám iráckých křesťanů za tolik potřebný pokoj, zejména v oblastech sužovaných konfliktem. Kéž Bůh pomůže obyvatelům Teleskufu vyrovnat se s traumatizujícími zážitky, posílí jejich víru, zajistí jim bezpečí a hojně naplní jejich potřeby. Přimlouvejte se také za irácké politické vůdce. Modlete se, aby je Bůh obdařil moudrostí a diplomatickými schopnostmi, zatímco se snaží vládnout v zemi spravedlivě a přispívat k celkovému zlepšení životních podmínek všech obyvatel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.