Aktuálně

 

02. 12. 2017

Alžírsko: Zákaz činnosti křesťanského společenství kvůli tisku Biblí

 

 

(World Watch Monitor)

 

Úřady ve městě Aïn Turk na severozápadě Alžírska (přibližně 15 kilometrů od Oranu) zakázaly činnost křesťanského společenství tvořícího součást „Alžírské protestantské církve“ (francouzská zkratka EFA). 9. listopadu policisté budovu společenství zapečetili.

 

Podle místních orgánů v Oranu se společenství angažovalo v „nelegálním tisku biblických evangelií a dalších publikací sloužících k šíření křesťanství“. Formulace policejní výzvy také naznačuje, že společenství vůbec nemá povolení k činnosti. Rev. Mahmúd Haddad, prezident EPA, nicméně jakékoli pochybení odmítl a zdůvodnění zákazu činnosti označil za „nepodložené“.

 

V květnu letošního roku byla situace v oblasti lidských práv v Alžírsku diskutována na zasedání Rady pro lidská práva v Ženevě. Zasedání, kterého se zúčastnil i prezident EPA, vzbudilo mezi příslušníky křesťanské komunity naději na pozitivní změny.

 

Podle nové alžírské ústavy schválené v únoru 2016 by mělo být možné pořádat bohoslužby zcela svobodně. Svoboda vyznání je zakotvena konkrétně v oddílu 42. Praxe je však odlišná; mnoha společenstvím již byl vystaven zákaz pořádání veškerých aktivit náboženského charakteru na základě údajného porušení zákona z roku 2006, který definuje pravidla pro nemuslimské bohoslužby.

 

Zahraničním spolupracovníkům EPA, kteří měli v plánu alžírská společenství navštívit, byla navíc zamítnuta žádost o udělení víz.

 

Více informací o pronásledování v Alžírsku naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Navzdory vydanému zákazu činnosti se modlete, aby se křesťané z tohoto společenství nenechali zastrašit. Kéž jsou naopak povzbuzeni k dalšímu šíření pravd obsažených v Božím slově a poselství lásky mezi ostatními příslušníky své komunity. Kéž je Bůh zahrne svou milostí a po dobu celého soudního procesu sehrává roli jejich Obhájce. Zatímco jsou základní lidská práva křesťanů v ohrožení, kéž Bůh nad celou situací svrchovaně vládne a zastává se všech křesťanů v Alžírsku, aby si zachovali víru a mohli mu svobodně vzdávat chválu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.
Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.