Aktuálně

 

01. 02. 2018

Vietnam: Nový zákon o náboženství posiluje obavy

 

 

(Release International)

 

Vietnamský „Zákon o přesvědčení a náboženství“, který vstoupil v platnost 1. ledna, vyvolává mezi členy křesťanské komunity obavy. Zákon ukládá všem náboženským uskupením povinnost registrace a získání úředního souhlasu před zahájením činnosti. Křesťané jsou navíc přesvědčeni, že obsažené vágní formulace mohou být snadno zneužívány k omezování církevních aktivit.

 

Navzdory jistému zlepšení v oblasti svobody náboženského vyznání v uplynulých letech jsou někteří křesťané i nadále vystaveni intenzivnímu nátlaku – zejména ti z nich, kteří otevřeně vystupují proti korupci a porušování lidských práv. Křesťanský právník Nguyen Van Dai a pastor Nguyen Trung Ton jsou stále ve vazbě (Van Dai byl zadržen v prosinci 2015, Trung Ton v červenci 2017), právě kvůli výzvám dožadujícím se posílení náboženských svobod. Ani jeden z nich nemá možnost kontaktovat právního zástupce.

 

Maria Tran Thi Nga, matka dvou malých dětí a křesťanská aktivistka z provincie Ha Nam, byla minulý měsíc usvědčena z „protistátní propagandy“ a odsouzena k devíti letům odnětí svobody a pěti letům domácího vězení. Přísný trest a také nesrovnalosti v celém soudním procesu vyvolaly v zahraničí vlnu protestů. Terčem režimu se v poslední době stávají také křesťanští bloggeři. Soud v provincii Nghe An potvrdil pětiletý trest odnětí svobody pro Nguyena Van Oai za jeho prodemokratické kampaně.

 

Přimlouvejte se za odsouzené křesťany, kteří snášejí nejrůznější útrapy jen kvůli tomu, že se odvážili vyjádřit obavy o dodržování lidských práv a náboženských svobod ve své zemi. Zatímco čekají na nadpřirozený Boží zásah, vedení a vysvobození, kéž tito bratři a sestry hmatatelně zakoušejí jeho přítomnost a ‚pokoj převyšující každé pomyšlení‘. Modlete se, aby Bůh rovněž promlouval k srdcím lidí, kteří se podílejí na pronásledování vietnamských křesťanů – zákonodárců, představitelů soudnictví i vlády – a dal jim poznat svou nesmírnou lásku a plán spasení. Kéž nic nebrání šíření zvěsti evangelia, aby mohla i nadále proměňovat lidské životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.