Aktuálně

 

01. 02. 2018

Vietnam: Nový zákon o náboženství posiluje obavy

 

 

(Release International)

 

Vietnamský „Zákon o přesvědčení a náboženství“, který vstoupil v platnost 1. ledna, vyvolává mezi členy křesťanské komunity obavy. Zákon ukládá všem náboženským uskupením povinnost registrace a získání úředního souhlasu před zahájením činnosti. Křesťané jsou navíc přesvědčeni, že obsažené vágní formulace mohou být snadno zneužívány k omezování církevních aktivit.

 

Navzdory jistému zlepšení v oblasti svobody náboženského vyznání v uplynulých letech jsou někteří křesťané i nadále vystaveni intenzivnímu nátlaku – zejména ti z nich, kteří otevřeně vystupují proti korupci a porušování lidských práv. Křesťanský právník Nguyen Van Dai a pastor Nguyen Trung Ton jsou stále ve vazbě (Van Dai byl zadržen v prosinci 2015, Trung Ton v červenci 2017), právě kvůli výzvám dožadujícím se posílení náboženských svobod. Ani jeden z nich nemá možnost kontaktovat právního zástupce.

 

Maria Tran Thi Nga, matka dvou malých dětí a křesťanská aktivistka z provincie Ha Nam, byla minulý měsíc usvědčena z „protistátní propagandy“ a odsouzena k devíti letům odnětí svobody a pěti letům domácího vězení. Přísný trest a také nesrovnalosti v celém soudním procesu vyvolaly v zahraničí vlnu protestů. Terčem režimu se v poslední době stávají také křesťanští bloggeři. Soud v provincii Nghe An potvrdil pětiletý trest odnětí svobody pro Nguyena Van Oai za jeho prodemokratické kampaně.

 

Přimlouvejte se za odsouzené křesťany, kteří snášejí nejrůznější útrapy jen kvůli tomu, že se odvážili vyjádřit obavy o dodržování lidských práv a náboženských svobod ve své zemi. Zatímco čekají na nadpřirozený Boží zásah, vedení a vysvobození, kéž tito bratři a sestry hmatatelně zakoušejí jeho přítomnost a ‚pokoj převyšující každé pomyšlení‘. Modlete se, aby Bůh rovněž promlouval k srdcím lidí, kteří se podílejí na pronásledování vietnamských křesťanů – zákonodárců, představitelů soudnictví i vlády – a dal jim poznat svou nesmírnou lásku a plán spasení. Kéž nic nebrání šíření zvěsti evangelia, aby mohla i nadále proměňovat lidské životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.