Aktuálně

 

31. 10. 2019

Ukrajina: Zákaz pořádání bohoslužeb v Luhansku

 

 
Policejní razie na shromáždění členů baptistického sboru v Krasnodonu. (Fotografie: www.forum18.org)

(Forum 18)

 

V roce 2014 získali Luhanskou oblast pod kontrolu povstalci. Od té doby samozvaná vláda zavedla celou řadu restriktivních opatření souvisejících s náboženstvím. V uplynulém roce byl vydán zákaz pořádání veškerých akcí organizovaných neregistrovanými náboženskými skupinami bez úředního povolení. Žádosti o registraci měly být předloženy nejpozději do října 2018, z žádostí podaných zástupci protestantských společenství však nebyla kladně vyřízena ani jediná.

 

Od té doby uplynul rok a uvedený zákaz platí dodnes. Křesťané, kteří omezení nerespektují, jsou předvoláváni k soudu. V roce 2019 proběhlo nejméně šest soudních sporů, včetně procesu s pastorem Vladimirem Rytikovem z baptistického sboru v Krasnodonu. V červnu byl odsouzen k dvaceti hodinám veřejných prací – za to, že vedl bohoslužbu pro členy neregistrované skupiny. Proti rozhodnutí se odvolal, odvolání však bylo 21. října zamítnuto. Další křesťané byli pokutováni, některým se však podařilo trestům vyhnout.

 

Mnoho církevních budov zeje prázdnotou. Přestože jsou jejich zákonnými vlastníky křesťanská společenství, nemohou je legálně využívat. Nejméně v jednom sboru začali křesťané používat Skype, prostřednictvím kterého „vysílají“ obsah pro členy. Mnozí křesťané se také scházejí v soukromých domech a bytech, přičemž si dávají pozor, aby se těchto setkání nikdy neúčastnili více než čtyři lidé.

 

Kromě omezování veřejných bohoslužeb nesmějí oblast navštěvovat zahraniční duchovní. Kvůli znemožňování kontaktů se mnozí křesťané cítí opuštění a izolovaní.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťany v Luhansku. Vyprošujte jim svobodu k pokojnému scházení ke společným bohoslužbám. Modlete se, aby Bůh jednal v srdcích vedoucích představitelů oblasti, aby si uvědomili, jak je důležité ctít svého Stvořitele a také respektovat práva všech občanů. Současně vyprošujte osamělým věřícím tolik potřebné povzbuzení a příležitosti ke společnému scházení, alespoň v malých skupinkách.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.