Církev napadena skupinou sikhů

Indie

 

21. května byli křesťané, kteří se sešli k bohoslužebnému shromáždění v modlitebně Rana Ministries Church v indickém státě Paňdžáb, surově napadeni davem mužů oblečených do dresu tradičních sikhských bojovníků. Šlo o členy ozbrojené sikhské družiny známé jako „Nihangové“, které charakterizuje jejich modrý úbor s modrým turbanem.

Podle tamních zdrojů si útočníci vynutili vstup do církevní budovy, kde napadali přítomné křesťany klacky, trhali Bible, demolovali vnitřek modlitebny a ničili automobily, které byly zaparkované na přilehlém parkovišti. Nakonec celý incident eskaloval do té míry, že obě strany po sobě začaly házet kameny.

Kvůli tomuto útoku uspořádala kongregace protest, při kterém věřící požadovali, aby proti odpovědným osobám podnikly úřady příslušné kroky. Avšak Nihangové jakoukoli účast na incidentu popřeli. Ve státě Paňdžáb nedávno proběhla vlna evangelizace a Nihangové již předtím obviňovali křesťanské misionáře z provádění násilných konverzí. V srpnu 2022 čtyři maskovaní muži ze skupiny Nihangů poničili katolický kostel v Paňdžábu a zapálili auto kněze.

Jelikož je Indie převážně hinduistickou zemí, přívrženci sikhismu tvoří v Paňdžábu více než polovinu celé populace.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 8. června 2023

Církev napadena skupinou sikhů

Tradiční úbor bojovníků sikhské družiny Nihangů (zdroj wikipedia)