Pákistánský evangelista byl zadržen a mučen v odlehlé části země. „Dnes se k nám vrátil nejenom fyzicky zlomený, ale i psychicky a emocionálně poznamenaný, a nese známky těžkého traumatu, které slovy nelze vyjádřit”, říká jeden z vedoucích pracovníků Hlasu mučedníků.
Evangelista navštívil odlehlejší část Kašmíru, aby se setkal s někým, kdo chtěl mluvit o Kristu. Když se posadili spolu u čaje, najednou se objevili příslušníci policie a odvedli evangelistu k výslechu. „Prožil nepředstavitelné utrpení. Jeho tělo nese známky brutálního násilí – hluboké jizvy a modřiny, a to i na místech, kde by nikdo nikdy neměl zažít takovou krutost,“ řekl pracovník Hlasu mučedníků. „Mučení, které zažíval, ho zanechalo tak otřeseného, že nemůže ani jíst.
I když je evangelistova bolest hluboká, ve své nejtemnější chvíli zůstal pevně stát ve své víře a důvěřoval Božímu plánu,” dodal náš spolupracovník.
Všichni pákistánští křesťané zažívají těžkosti, diskriminaci a pronásledování kvůli své víře. Někteří podstupují velké riziko, aby svědčili muslimům, křtili obrácené a zvali je do církví. Mnozí usilovně pracují na tom, aby křesťanskou mládež náležitě připravili, povzbudili a vzdělali. Někteří křesťané odvážně sdílejí evangelium a Boží Slovo v radikálních muslimských čtvrtích a městech. Tato města bývají v některých případech domovem islámských extremistických skupin, jako je Tálibán.
S většinou křesťanů se zachází jako s občany druhé kategorie a jsou nuceni pracovat dlouhé hodiny v náročných zaměstnáních. Zároveň jsou utlačováni dluhovými systémy, které je udržují v otroctví jejich zaměstnavatelů.
Přibližně 98% Pákistánců jsou sunnitští a súfijští muslimové. Pákistán neuvádí přesné počty křesťanů, takže přesné statistiky nejsou k dispozici. Pákistánských křesťanů jsou však 4 miliony, což je skoro 2% obyvatel země. Věřící, kteří se odvrátili od islámu, i Pákistánci, kteří se narodili do křesťanské rodiny, jsou pronásledováni islámskými extremistickými skupinami i vládními úřady.