Křesťanské vyučování se vyvíjí k oslovování studentů

Severní Korea

 

       Pracovníci Hlasu mučedníků a studenti v programu křesťanského vyučování pro severokorejské uprchlíky neustále přizpůsobují svou službu, aby podpořili účast více studentů v různých oblastech Jižní Koreje. Na začátku roku 2025 se do nového regionálního programu přihlásilo 42 Severokorejců.

       Modlete se, aby Pán během náborových cest posílal nové severokorejské uprchlíky, kteří mají srdce pro službu evangelia, aby absolvovali křesťanské vyučování, které se osvědčilo. Severokorejci navíc nemají téměř žádnou zkušenost s řešením konfliktů ve vztazích, takže během aktivit v průběhu výuky může snadno dojít k vzájemným nedorozuměním a konfliktům mezi studenty. Modlete se za zdravé vztahy mezi těmito studenty a modlete se též za to, aby při vytváření hlubokých vztahů v Kristu uplatňovali v praxi to, co se učí o biblickém řešení konfliktů.

       Severní Korea byla kdysi prosperujícím centrem křesťanských aktivit. Hlavní město Pchjongjang bylo na počátku 20. století známé jako „Jeruzalém Východu“, protože se zde nacházelo více než 2 000 kostelů. Desítky let vlády represivního režimu, který v současnosti vede Kim Čong-un, však donutily křesťany, aby se scházeli v podzemní církvi.

       Diktatura inspirovaná komunistickým režimem je založena na výrazně severokorejské náboženské ideologii čučche, která vyžaduje uctívání rodiny Kimů a podřízenost vůči ní. Křesťanství je považováno za podvratné a je proti němu brutálně bojováno. Každý, o kom se zjistí, že je křesťanem nebo projevil jakýkoli zájem o Krista nebo Bibli, je považován za nepřítele státu.

       Evangelium je v Severní Koreji stále hlásáno různými kreativními prostředky, včetně krátkovlnného rádia a odvážných evangelistů, kteří s nasazením života pašují do země Bible a křesťanskou literaturu. Severokorejská vláda nepřipouští žádnou náboženskou svobodu a vyžaduje, aby všichni Severokorejci vyznávali náboženství čučche. Pokud jsou křesťané odhaleni, čelí tvrdému pronásledování ze strany vlády a členů komunity, kteří musí sloužit jako vládní informátoři. Dokonce i ti, kteří o křesťanských aktivitách vědí, ale vládě je neoznámí, jsou trestáni jako nepřátelé režimu.