Marná snaha o propuštění syna

Severní Korea

Když se jeden muž ze Severní Koreje stal v roce 2003 křesťanem díky svědectví jistého pastora v Číně, začal k tomuto pastorovi přivádět další Severokorejce, aby slyšeli evangelium. Jakmile však bylo jeho úsilí v Severní Koreji odhaleno, pochopil, že musí ihned s celou rodinou opustit zemi. Muž s dcerou utekli první, jenomže než se mohl vydat na cestu zbytek rodiny, vtrhla severokorejská policie do jejich domu a zatkla devatenáctiletého syna Kyung Jae Kima.

Toto zatčení bylo součástí razie proti všem, kteří byli spojeni s duchovní činností onoho čínského pastora. Kyung Jae Kim je držen v pracovním táboře, kde vězni hladoví, musí otrocky pracovat a jsou vystaveni mučení. Na začátku synova uvěznění mu směla matka přinést několik nezbytností, ale vidět ho jí umožněno nebylo. Později i ona ze země utekla. Otec vězněného syna neustále žádal o jeho propuštění, dokonce se o pomoc obrátil na OSN a další mezinárodní organizace, ale jeho prosby zůstaly bez odezvy.

V Severní Koreji je za nepřítele státu považován každý, kdo je odhalen jako křesťan nebo kdo jen projevil zájem o Krista či Bibli. I osoby, které pouze neoznámí něčí křesťanskou aktivitu, jsou potrestány jako nepřátelé režimu. Odhaduje se, že v Severní Koreji je v současnosti uvězněno přinejmenším třicet tisíc křesťanů, kteří strádají v nelidských podmínkách.

The Voice of the Martyrs, USA, září 2023

Marná snaha o propuštění syna

Otec Kyung Jae Kima ukazuje fotografii svého syna, kterou pořídil pouhý den před jeho zatčením.