Mladá křesťanka zázračně vysvobozena Božím poslem

Irák

 

       Sarah byla kvůli své víře uvězněna vlastním otcem, Pán ji však přesto vysvobodil. Sarah se stala následovnicí Krista poté, co ji křesťané pozvali do kostela.

       Když její muslimský otec odhalil její novou víru, zamkl ji ve svém střeženém domě a zabavil jí mobilní telefon. Dal jí desetidenní ultimátum a žádal, aby se vrátila k islámu. Sarah to však odmítla. Pak jí znovu uvěznil a vyhrožoval, že ji provdá za muslima, s tím, že by ji manžel mohl zabít. „Ať tě tvůj Bůh přede mnou zachrání," posmíval se.

       Sarah se modlila k Bohu: „Kde jsi, Pane? Řekl jsi, že budeš se mnou, ale já jsem tady. Co mám dělat?“ Potom ji jednou časně ráno probudil Boží posel, odvezl ji do jiného města vzdáleného asi sedm hodin cesty, ubytoval v hotelu a poté zmizel. Podle slov Sarah jí tato sedmihodinová cesta uběhla jako sedm minut.

       Otec po Sarah vyhlásil celostátní pátrání. Zaměstnanec hotelu ji poznal a informoval policii. Sarah řekla policii, co se stalo, a ta kontaktovala jejího otce, ale odmítla mu ji vydat. Když se jí otec zeptal, jak unikla, odpověděla: „Řekl jsi, že mě můj Bůh bude muset před tebou zachránit, a on to udělal.“

       Sarah je nyní aktivní křesťankou a oslovuje další hledající muslimy hlavně prostřednictvím sociálních sítí. Po odchodu od své rodiny však čelí zdravotním a existenčním problémům.

       Tři většinově muslimské skupiny – šíitští Arabové, sunnitští Arabové a sunnitští Kurdové, kteří žijí v dnešním Iráku, jsou v konfliktu již po celá staletí. Útoky samozvaného Islámského státu (ISIS) donutily desetitisíce křesťanů uprchnout ze země. Z původního množství zůstal jen malý, ale odvážný a věrný zbytek křesťanů.

       Pro mnoho z těchto iráckých křesťanů je každodenní život zaměřen na přežití, a přesto věrně pracují na šíření evangelia. Mnoho iráckých muslimů odmítlo islám a otevřelo se Kristu z různých důvodů, včetně korupce a násilí, které se šíří mezi radikálními sunnitskými muslimy (včetně ISIS) a šíity (včetně irácké vlády podporované Íránem). Tyto okolnosti poskytují křesťanům jedinečnou příležitost sdílet evangelium s Iráčany, kteří hledají naději a pravdu. Násilí a nestabilita také vedly k probuzení mezi nominálními křesťany, z nichž mnozí dospěli ke spasitelné víře a stali se odvážnými svědky Krista.

       Irácká populace je rozdělena mezi šíitské a sunnitské muslimy. Irák je po Íránu domovem druhé největší populace šíitských muslimů. Irácká křesťanská populace těžce trpěla v rukou islamistů a klesla z více než 1,2 milionu na méně než 300 000, protože země trpěla neustálou válkou a nestabilitou po více než dvě desetiletí. Křesťané muslimského původu jsou svými rodinami zneužíváni a odmítáni. Kromě toho mohou být zabiti nebo pronásledováni členy širší rodiny nebo kmene, vládními orgány nebo extremistickými skupinami.