Nadřízený vyhrožoval křesťance obviněním

Pákistán

 

Jisté křesťanské ženě, která pracuje v bezpečnostní službě na mezinárodním letišti Jinnah v Karáčí v Pákistánu, bylo nedávno vyhrožováno obviněním z rouhání, protože trvala na dodržování předpisů. Naštěstí se incident podařilo zachytit na videozáznam, který celou konfrontaci dokumentuje.

Dne 7. ledna pracovnice bezpečnostní služby zastavila vjezd vozidla do nákladového prostoru letiště, protože řidič neměl potřebnou dokumentaci. Její nadřízený trval na tom, že vozidlu by měl být povolen vjezd, jelikož řidič byl jeho přítel. Křesťanka, která se držela letištních předpisů, ale trvala na svém, což jejího nadřízeného rozlítilo. Pohrozil, že ji „zařízne“, dále vyhrožoval, že na ni podá oznámení, že se rouhala. V reakci na to ho žena vyzvala, aby obvinění podal, a řekla mu, že je to on, kdo nerespektuje její náboženství.

Videozáznam z konfrontace koloval na sociálních sítích a vyvolal u mnohých odsouzení. V reakci na incident vydal pákistánský Úřad pro civilní letectví prohlášení, v němž stojí, že úředník, který se provinil, byl propuštěn a bylo nařízeno podrobné vyšetřování celé události.

Zatímco křesťanská žena byla v tomto případě ospravedlněna za křivé obvinění vůči ní, incident demonstruje zacházení, které běžně zažívají náboženské menšiny v Pákistánu. Obvinění z rouhání se často využívají k vyhrožování, potrestání nebo získání výhody nad ostatními.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 19. ledna 2023