Několik křesťanských žen čelí obvinění

Indie

30. července v oblasti Maharajganj v indickém státě Uttarpradéš bylo vzato do vazby šest žen kvůli obvinění z vynucování náboženské konverze. Toto obvinění vzneslo několik členů hinduistické nacionalistické organizace VHP s tvrzením, že ženy při jednom narozeninovém večírku naváděly druhé hosty k přestupu ke křesťanství.

Při této oslavě se obviněné ženy jen krátce pomodlily předtím, než byl rozkrojen narozeninový dort. Ashutosh Singh, místní náčelník VHP, však k tomu uvedl: „ženy zvedly při modlitbě ruce způsobem, jak to činil Ježíš a pokoušely se také nalákat ke křesťanství přítomné dalitské ženy.“ Hinduistický pohlavár ve své výpovědi dále tvrdí, že oněch šest obviněných žen provádělo nezákonné aktivity, např. se prý ženy pokoušely vylákat z druhých peníze. Ženám byly také zabaveny Bible i další křesťanské knihy a vše bylo předáno policejním orgánům, které je vzaly do vazby. Všech šest žen zůstává ve vazbě bez možnosti propuštění na kauci.

Zatčené křesťanky patří k nejchudší indické sociální komunitě dalitů. Jedna z nich je navíc tělesně postižená, podobně jako jedno dítě jiné ze zadržených žen. Další zadrženou je vdova se třemi malými dětmi a další mladá, dosud neprovdaná dívka. Munish Chandra, právní zástupce vězněných křesťanek, prohlásil, že „zbývající členové jejich rodin prožívají kvůli incidentu velké utrpení, neboť jsou na nich značně závislí.“

Rodinní příslušníci zadržených žen ve snaze psychicky se vyrovnat s celým incidentem svalují vinu na místního pastora a útočí na něho, aby se postaral o co nejrychlejší propuštění žen na kauci. Na druhé straně zmíněný právní zástupce prohlašuje, že "skutečným motivem celého případu je pravicový fanatismus vládou podporovaných organizací, které se snaží získat oblibu veřejnosti a celou záležitost chtějí využít ke své politické kampani.“ Případ měl být u soudu projednáván 16. srpna. Další informace však dosud nejsou k dispozici.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 18. srpna 2022