Policejní razie na setkání neregistrované církve

Čína

 

10. března se v jedné restauraci v čínském městě Fu-jang sešli členové domácí církve Maizhong Reformed Church. Během setkání vtrhla na místo policie a bez udání důvodů začala přítomné křesťany legitimovat a vyslýchat. Po chvíli na místo dorazili rovněž úředníci z místního úřadu pro náboženské záležitosti a také tajní policisté, kteří si vyšetřované křesťany fotografovali.

Následně bylo osmnáct křesťanů společenství, včetně dvou dětí, odvedeno na policejní stanici, kde se pak výslechy protáhly drahně přes půlnoc. Po tomto vyšetřování byla uvalena na staršího sboru Chang Shun patnáctidenní vyšetřující vazba za „organizování aktivit ilegální společenské organizace“. Šlo již o jeho třetí podobné zadržení za posledních šest měsíců. Vedle Changa skončilo ve vazbě dalších osm členů sboru, kteří za mřížemi strávili třináct dnů.

Poté, co se Changova žena Li Yunayn dověděla o manželově zadržení, napsala otevřený dopis, ve kterém vyjadřuje starost o Changovo zdraví a prosí o přímluvné modlitby. Jejich malé děti nedokážou pochopit, co se stalo, a ptají se matky: „Proč nám nevrátí tatínka, vždyť to není zlý člověk?“

The Voice of the Martyrs, Kanada, 18. dubna 2024

Policejní razie na setkání neregistrované církve

Uvězněný čínský křesťan Chang Shun se svým malým synem.