Pronásledovaný křesťan se obává o svého bratrance

Libanon

 

       Salim sdílel svou víru a evangelium se svým bratrancem, který nyní čelí tvrdému pronásledování. Když se Salim stal křesťanem, jeho zámožná rodina ho připravila o práci a několik příbuzných se ho pokusilo zabít. Tito příbuzní ho dokonce sledovali do jiné země s cílem, aby mu ublížili.

       Salimova víra však sílila a sdílel ji i s dalšími členy rodiny včetně jednoho staršího příbuzného. Když tento příbuzný onemocněl, zeptal se Salima: „Proč tvůj Bůh neuzdravuje?“ Salim mu řekl, že on sám se může modlit a prosit Pána. Když to udělal, Pán jeho modlitbu vyslyšel.

       Díky Salimovu svědectví několik členů jeho rodiny odevzdalo svůj život Kristu. Jeden bratranec, který se stal křesťanem, však začal čelit silnému nátlaku ze strany své rodiny a požádal Salima, aby vymazal všechny jejich digitální konverzace. „Prosím, modlete se, aby ho Pán ochraňoval,“ žádá Salim, „aby byl s ním a posiloval jeho srdce“.

       Libanonské městské oblasti jsou otevřené a ovlivněné západním způsobem života. Mimo významná města a zejména ve většinově muslimských oblastech čelí křesťané značnému protivenství a hrozbám. Ti, kteří se narodili v křesťanských rodinách, mají sice povoleno se otevřeně scházet k bohoslužbám, ale čelí neustálému pronásledování ze strany muslimské většiny. Mají například často problémy se získáváním pozemků a jsou na ně uvaleny vyšší daně.

       K závažnějším formám pronásledování dochází, když křesťané sdílejí svou víru nebo když muslimové uvěří v Krista. Křesťané muslimského původu jsou pronásledováni především rodinou a komunitou.

       Křesťany aktivně pronásledují různé islámské extremistické skupiny, včetně Hizballáhu na jihu země a v dalších oblastech s většinovým zastoupením šíitů. V blízkosti syrských hranic působí sunnitské extremistické buňky napojené na samozvaný Islámský stát (ISIS), al-Káidu a další skupiny.