Rodiče obviněni z únosu vlastní dcery

Pákistán

 

22. srpna byla unesena mladá křesťanská dívka, která byla následně přinucena konvertovat k islámu a provdat se proti své vůli za vlastního únosce. Oběť únosu Samreen Aftabová navštěvovala v pákistánském městě Jaranwale 9. třídu na škole, kde její otec Aftab Joseph zastává funkci ředitele. Podle jeho vyjádření unesl Samreen jistý muslim jménem Muhammad Amir.

Rodiče dívky chtěli od únosce získat svou dceru zpět, a proto podali oznámení na policii. Proces byl však zdržen místní radou obce, která oznámila, že chce případ vyřešit sama interní cestou. O týden později byl předložen oddací list Samreen Aftabové a potvrzení o jejím přestoupení k islámu, což celý proces ještě více zkomplikovalo.

V podivném zvratu událostí bylo poté podáno trestní oznámení proti otci oběti Aftabovi a pěti dalším členům rodiny unesené dívky, ve kterém byli všichni obviněni z únosu Samreen. Jako žalující strana byli přitom uvedeni Muhammad Amir a „Kaneez Fatima“ (nové muslimské jméno dané Samreen, které získala po své údajné konverze k islámu). Užití křivých obvinění k obrácení policie proti obětem pronásledování není v Pákistánu neobvyklým jevem. Obvinění z únosu podané únoscem a jeho unesenou obětí je však nanejvýš nezvyklé. Toto převrácené obvinění nejen odvádí pozornost od závažnosti zločinu, ale může také mařit vyšetřování. V reakci na to se Samreenina rodina hodlá domáhat spravedlnosti pro svou dceru tím, že se odvolá k vrchnímu soudu.

Únosy a vynucené změny náboženství, stejně jako křivé obvinění z rouhání jsou v Pákistánu běžnými nástroji používanými proti příslušníkům náboženských menšin. Právě tímto způsobem zakouší mnoho křesťanů v Pákistánu pronásledování.

Pamatujme tedy prosím v modlitbách na pronásledované křesťany v Pákistánu.