Sedmnáct měsíců bez soudního procesu

Čína

7. srpna 2021 policisté zatkli pastora Wang Xiaoguang a jeho manželku Yang Rongli spolu s deseti dalšími členy kongregace Golden Lampstand Church v Linfenu v Číně. Pro pastora Wanga a jeho ženu nebyla tato situace nikterak překvapivá, neboť manželský pár si již předtím odpykal trest odnětí svobody v délce tří, resp. sedmi let poté, co byli oba manželé zatčeni v roce 2009.

Dvanáct uvězněných křesťanů bylo zpočátku zadržováno patnáct dní; na konci tohoto období však byli opětovně zadrženi pro podezření z „podvodu“, jen kvůli tomu, že členové kongregace odváděli ve sboru desátky a dávali církvi dary. Každý z uvězněných členů církve byl vyzván policií, aby přerušil vztah s kongregací, a obvinili pastora Wanga i jeho ženu Yang z podvodu.

Poté, co se setkali s rostoucím tlakem policie, pět členů církve se nakonec podvolilo, a byli proto propuštěni na kauci. Zbývajících sedm věřících (včetně pastora a jeho manželky) zůstává po více než sedmnácti měsících bez soudu nadále ve vězení. Laické vedení církve prosí zvláště o modlitby za pastora Wanga a jeho ženu, kteří jsou oba staršího věku, a jejich zdravotní stav se ve vězení zhoršuje.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 19. ledna 2023