Slavení Vánoc po bombovém útoku zredukováno

Filipíny

       3. prosince došlo k bombovému útoku na účastníky katolické mše konané na státní univerzitě (Mindanao State University) v Marawi, hlavním městě filipínské provincie Lanao del Sur, která leží na ostrově Mindanao. Odpálená nálož usmrtila čtyři účastníky bohoslužby a dalších 45 jich zranila. Po bombovém útoku, který provedli teroristé spříznění s Islámským státem, považovala tamní církev za nutné omezit nadcházející vánoční oslavy.

       V důsledku útoku se církev rozhodla zrušit některé tradiční slavnosti spojené s vánočními svátky a do prostor univerzity byli povoláni příslušníci ozbrojených složek, aby chránili účastníky bohoslužeb. V reakci na útok prohlásil biskup z Marawi: „Tento útok vyvolal u každého zdejšího křesťana i muslima nedůvěru, rozhořčení a velkou bolest... nyní zde působí strach, ale víra nás doprovází a posiluje. Dokonce i v těchto dobách tísně prožíváme přítomnost Páně.“

       Podle posledních zpráv zatkla sice policie jednoho z podezřelých, avšak člověk, který výbušninu umístil do prostor, kde se konala mše, je stále na svobodě.  

– The Voice of the Martyrs, Kanada, 12. ledna 2024

Slavení Vánoc po bombovém útoku zredukováno

Následky výbuchu na univerzitě v Marawi