Vězení za údajně vynucené náboženské konverze

Indie

 

Křesťanský manželský pár byl nedávno poslán do vězení na základě obvinění, že vyvíjel nátlak na konkrétní lidi, aby přijali křesťanství. Jde o pastora Ramesh Ahirwara a jeho ženu Sakshi pocházejí z vesnice Vivek Nagar, která leží v indického státě Madhjapradéš. Jistý člověk jménem Abhishek nařkl tento manželský pár z únosu své odcizené manželky (jež je současně neteří pastora Rameshe) s tím, že ji křesťanští manželé u sebe drželi proti její vůli a vyvíjeli na ni nátlak, aby přijala křesťanství a zbraňovali jí vrátit se k němu domů. Muž rovněž tvrdil, že křesťanský pár nabízel Sapně, že ji nechá postavit dům a budou jí každý měsíc dávat peníze na živobytí. Abhishek dále uvedl, že manželé se pokoušeli obrátit ke křesťanství i jeho a jako odměnu mu nabízeli obstarání zaměstnání.

Během soudního líčení Sapna vypověděla, že jí nikdo její náboženství měnit nenutil, a nebyl jí v tomto ohledu nabízen ani jakýkoli finanční obnos. Uvedla, že pastor Ramesh ji taktéž nepřesvědčoval, aby se stranila svého odcizeného manžela, ale že tak činila z vlastní vůle. Navzdory Sapnině svědectví shledal oblastní soud oba manžele vinnými a poslal je na dva roky do vězení a vyměřil jim také pokutu. Proti verdiktu již mezitím manželé podali odvolání a další soudní jednání je naplánováno na 30. dubna.

Zákon namířený proti náboženské konverzi byl již zaveden ve dvanácti indických státech. Některé nacionalistické hinduistické skupiny navíc volají po jeho zavedení na federální úrovni. Hlas mučedníků se v souvislosti s nadcházejícími všeobecnými volbami v Indii připojuje k dalším organizacím, které volají po změně této široce zneužívané legislativy, jejímž výsledkem je vzrůstající násilí a zatýkaní namířené proti příslušníkům náboženských minorit v této jihoasijské zemi.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 18. dubna 2024

Vězení za údajně vynucené náboženské konverze

Pastor Ramesh Ahirwar se svou manželkou Sakshi.