Vražda křesťanů po zastavení autobusu

Nigérie

 

5. června si skupina ozbrojených mužů vynutila zastavení autobusu s  cestujícími na dálnici mezi nigerijskými městy Damaturu a Biu. Stalo se to poblíž vesnice Kamuya, jež se nachází na hranici mezi státy Yobe a Borno. Teroristé, o kterých se předpokládá, že patřili k teroristické skupiny Boko Haram, odvedli stranou čtyři cestující, kteří byli křesťané, a zbytku pasažérů pak dovolili odejít.

Později byla nalezena těla tří zastřelených mladých křesťanů. V době zveřejnění této zprávy zůstává osud a místo pobytu čtvrtého cestujícího neznámý. Na sociálních sítích kolují fotografie zachycující vraždu tří unesených mužů. Neověřené zprávy také naznačují, že únosci zřejmě předem kontaktovali rodiče obětí, aby jim oznámili svůj úmysl, z čehož lze usuzovat, že se jednalo o plánovaný útok.

Případy únosů a vraždy křesťanů jsou v Nigérii běžné. Reverend Ibrahim Abako z Křesťanské asociace Nigérie ve státě Yobe, vyjádřil nedávno zármutek nad opakujícími se útoky: „K těmto incidentům dochází často. Vyzýváme vládu, zejména armádu a policii, aby byla přijata účinná opatření na ochranu občanů bez ohledu na jejich náboženské vyznání.“

 ‒ The Voice of the Martyrs, Kanada, 20. června 2024

Vražda křesťanů po zastavení autobusu

Tři muži, které zavraždili islamisté Boko Haram