Výroční konference přinesla další zatčení

Čína

9. prosince 2018 začala policie v Čcheng-tu, hlavním městě provincie S’-čchuan, s koordinovanými útoky proti členům křesťanské kongregace Early Rain Covenant Church. V důsledku těchto zátahů byla zatčena více než stovka křesťanů, přičemž několik z nich bylo poté obviněno z různých přečinů. V následujících letech byla kongregace vystavena rostoucímu policejnímu tlaku.

 Zpočátku se kvůli policejním raziím členové církve nemohli setkávat osobně. Místo toho se scházeli malé skupinky věřících v domácnostech a další členové sboru se přidávali prostřednictvím internetu. Při čtvrtém výročí policejní razie zorganizovali členové kongregace on-line setkání, které zpočátku řídil starší sboru Li Yingqiang. Na úvod akce bylo přehráváno archivní video s jejich zadrženým pastorem Wang Yi. Náhle uprostřed videa se na obrazovce objevil Li Yingqiang a prohlásil: „Policie je již zde. Buší mi na dveře. Brzy budu odveden.“ Účastníci setkání se ještě s Li stačili krátce pomodlit, než ho policie odvezla na policejní stanici, kde si vyslechl obvinění z „narušování společenského pořádku“.

Poté převzal vedení akce další starší církve Dai Zhichao. I jemu bylo ještě téhož večera sděleno na policejní stanici obvinění z „organizování aktivit pod hlavičkou zakázané organizace“. I když byl starší Dai nakonec po několika hodinách propuštěn, od 29. září je v domácím vězení s příkazem, že svůj domov nesmí opustit.

Navzdory přerušením, kdy policisté zatkli oba zmíněné křesťany, trvala on-line vzpomínková akce osm hodin a shlédlo ji kolem tisícovky lidí. Na konferenci zaznělo několik svědectví křesťanů perzekuované kongregace, mimo jiné také staršího sboru Qin Defu, který byl nedávno propuštěn z vězení, kde si za církevní aktivity odsloužil čtyřletý trest.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 22. prosince 2022