Vzrůstající tlak na církev

Alžírsko

 

Od roku 2017 uzavřela alžírská vláda 30 ze 47 protestantských kostelů v zemi. Ačkoli má křesťanství v severní Africe dlouhou historii, praktikování křesťanské víry i svědectví dnes z této země z velké části vymizely jako důsledek několika staletí muslimské dominance. Alžírsko je v současnosti z 97 % muslimskou zemí a křesťanští konvertité z islámu musejí ve svých místních komunitách počítat s nejrůznějšími těžkostmi. Nejednou pak trpí útlakem jak ze strany svých rodinných příslušníků, tak ze strany alžírských úřadů.

V prosinci 2022 byl zatčen čtyřiapadesátiletý křesťanský pastor pocházející z muslimského prostředí. Byl obviněn z konání „neoprávněných bohoslužeb“ v budově, která podle úřadů „není určena pro nemuslimské bohoslužby“. O měsíc později byl odsouzen ke dvěma letům vězení.

I přes tyto snahy umlčet svědectví o Kristu, hlásají alžírští křesťané nadále odvážně evangelium a tato země prožívá vůbec jedno z největších hnutí muslimů přicházejících k víře v Krista ve světovém měřítku. Jeden z tamních misijních pracovníků prosí o modlitby, aby se alžírští věřící, jejichž kostely byly uzavřeny, mohli i nadále scházet k bohoslužbám a navzdory všem rizikům hlásat svým krajanům evangelium.

The Voice of the Martyrs, USA, září 2023

 

Vzrůstající tlak na církev

Alžírská policie opatřuje pečetí vchodové dveře do modlitebny, zatímco si postižení křesťané celou akci fotografují. Alžírská vláda pokračuje ve vyvíjení tlaku na protestantské církve a od roku 2017 takto uzavřela již třicet ze sedmačtyřiceti sborů.