Bangladéš
Mladí křesťané z izolovaných skupin obyvatelstva jsou připravováni na to, aby mohli oslovit své komunity evangeliem. V nestabilní oblasti jižního Bangladéše zvané Chittagongská vrchovina čelí kmenové skupiny, které se kulturně identifikují s křesťany, trojímu ohrožení: za nepřátele je považují vládní síly, protivládní polovojenské skupiny i islamistické skupiny. Vážné hrozby vyhnaly tyto skupiny lidí z jejich domovů hluboko do džungle a téměř znemožnily přístup k nim.
Bangladéš
Po tajném vánočním programu, který se konal ve sboru v Saifulově domě koncem prosince 2024, někdo získal fotografie ze shromáždění a zveřejnil je na sociálních sítích. To vyvolalo pobouření proti Saifulovi a církvi v jeho domě ze strany několika blízkých mešit. Během několika hodin se situace tak vyhrotila, že k jeho domu dorazil velký dav muslimů, který vyhrožoval násilím. Policie zasáhla a průvod zastavila, ale vůdci davu slíbili, že se vrátí s více lidmi a Saifulův dům zapálí. Místní úřady povolily křesťanům pokračovat v jejich setkávání, ale Saifula varovaly, aby přijal bezpečnostní opatření.
Bangladéš
Stejně jako mnoho bangladéšských křesťanů v měsících po svržení vlády v srpnu 2024 čelil Arif kvůli své víře v Krista zvýšenému tlaku ze strany muslimských extremistických skupin. Svědky toho se stali Arifovi bratři, kteří jsou stále muslimové, a vyjádřili mu podporu a nesouhlas s muslimskými duchovními, kteří Arifa pronásledují. Modlete se za Arifa, jeho bratry a všechny muslimy, kteří jsou zklamaní islámem kvůli extremistickému násilí, nalezli pokoj a útěchu v Ježíši Kristu.
Bangladéš
Pastor Dulal čelil ve vesnici výhrůžkám kvůli svému křesťanskému svědectví. Když však v létě 2024 došlo k politickým otřesům v zemi a oblast zůstala bez ochrany policie a armády, muslimští extremisté využili příležitosti a tyto výhrůžky naplnili. Útočníci zničili jeho dům, vyvrtali do zdí velké díry, vytrhali okna a dveře a odnesli vše cenné. Dulal řekl, že je vděčný, že on ani jeho rodina nebyli v té době doma. Myslí si, že by je útočníci zabili. Když se snažil svůj dům, který slouží také jako místo setkávání církve, znovu postavit, narazil na odpor.
Bangladéš
Když si protesty v srpnu 2024 vynutily rezignaci premiéra, islamistické skupiny využily nedostatečné policejní přítomnosti v celé zemi k útokům na křesťanskou menšinu. Útočníci rabovali a ničili kostely a zaměřovali se na domy křesťanů. Mezi napadenými byla 75letá Monoara, její dcera Salma a 14letá vnučka. Dne 5. srpna utekly ze svého domu a z nedaleké džungle sledovaly, jak extremistický dav odnáší a ničí jejich majetek. "Byla jsem tak smutná, ale po chvíli jsem začala říkat: „Děkuji ti, Ježíši”, vzpomíná Monoara. Jsem Pánu velmi vděčná, protože mě zachránil a zachoval mou rodinu.
Bangladéš
V Bangladéši eskalovalo politické násilí, které vyústilo v rezignaci a útěk premiéra Šejka Hasiny. Během jediného dne (4. srpna) zahynulo v hlavním městě Dháce nejméně 95 lidí. Spolupracovníci Hlasu mučedníků hlásí, že v důsledku toho došlo ke zvýšenému počtu cílených útoků proti křesťanům. V jednom případě byl kostel napaden ozbrojeným davem, který poškodil vozidla a jednoho časného rána se pokusil budovu kostela zapálit. Podle jiné zprávy bylo napadeno několik jednotlivých křesťanů v severní čtvrti hlavního města.
Bangladéš
Stát se v Bangladéši vdovou znamená více než jen ztratit manžela. Je tím ohrožena také samotná obživa rodin. Z tohoto důvodu podporuje německý Hlas mučedníků prostřednictvím partnerské organizace křesťanské vdovy při zakládání soukromých živností tzv.„mikrofirem“. Cílem tohoto projektu je, aby tyto ženy po vyškolení a zavedení svých živností si dokázaly vydělat na živobytí a získaly tak soběstačnost. Řada vdov již úspěšně zahájila a provozuje své nové podnikání.