Další mladí lidé propuštěni z vězení

Eritrea

 

V dubnu 2023 bylo v Eritreji zatčeno více než 100 hudebně nadaných mladých křesťanů, kteří jsou členy hudební skupiny známé jako Mahalians. Důvodem zatčení byla nahrávka chvalozpěvů, které měli tito křesťané v úmyslu sdílet na YouTube. Vláda však označila jejich setkávání v nahrávacím studiu za nelegální církevní shromáždění. (Další podrobnosti naleznete na této stránce.)

V září přišla informace, že téměř polovinu zadržených mladých lidí policie propustila (viz tato zpráva). Od té doby se na svobodu dostávali další uvěznění, kteří byli propouštěni obvykle po malých skupinách. Koncem listopadu bylo oznámeno, že ve vazbě stále ještě zůstává zhruba dvacet mladých lidí, avšak že s velkou pravděpodobností budou i oni brzy propuštěni.

Přestože v Eritreji nedošlo k žádné oficiální změně vládní politiky, organizace Church in Chains uvádí, že v posledních několika měsících byly propuštěny stovky křesťanských vězňů, a současně za stejné období bylo zatčeno méně věřících, než bylo předtím obvyklé. Celkový počet křesťanů, kteří jsou v současnosti v Eritreji uvězněni pro svou víru, se odhaduje přibližně na tři stovky.

̶  The Voice of the Martyrs, Kanada, 25. ledna 2024