AKTUÁLNĚ

DZ

Alžírsko

Alžírsko

Pastor Youssef Ourahmane působí jako viceprezident křesťanské asociace Église Protestante d'Algérie (EPA). Po třídenním setkání s několika křesťanskými rodinami v březnu 2023 byl obviněn z organizování nepovoleného náboženského shromáždění. V září byl tento duchovní odsouzen ke dvěma letům vězení a peněžní pokutě. Během listopadového odvolacího slyšení soud rozhodl o potvrzení verdiktu, ale snížil křesťanskému představiteli trest na jeden rok. Poslední odvolací slyšení pro pastora Youssefa je nyní naplánováno na 26. března. 

25. 03. 2024

Alžírsko

Pastor Youssef Ourahmane je vedoucím duchovním správcem, který dohlíží na řadu církví a biblických škol v Alžírsku, a kromě toho působí jako viceprezident křesťanské asociace Église Protestante d'Algérie (EPA) – která sdružuje více než 45 protestantských církví. V březnu pastor Youssef zorganizoval malé třídenní setkání s několika křesťanskými rodinami. Součástí areálu, ve kterém se setkali, je i církevní budova, která byla úřady zapečetěna již v roce 2019. Kvůli tomuto setkání byl pastor Youssef obviněn z pořádání nepovoleného náboženského shromáždění. 

12. 12. 2023

Alžírsko

Od roku 2017 uzavřela alžírská vláda 30 ze 47 protestantských kostelů v zemi. Ačkoli má křesťanství v severní Africe dlouhou historii, praktikování křesťanské víry i svědectví dnes z této země z velké části vymizely jako důsledek několika staletí muslimské dominance. Alžírsko je v současnosti z 97 % muslimskou zemí a křesťanští konvertité z islámu musejí ve svých místních komunitách počítat s nejrůznějšími těžkostmi. Nejednou pak trpí útlakem jak ze strany svých rodinných příslušníků, tak ze strany alžírských úřadů.

26. 09. 2023