AKTUÁLNĚ

ID

Indonésie

Indonésie

16. září se v časných ranních hodinách v indonéském městě Depok shromáždil zástup asi padesáti lidí. Před vstupem do budovy, ve které konala své bohoslužby kongregace Maranatha Chapel, bušili srocení odpůrci hněvivě na vrata a snažili se vyvolat co největší pozdvižení. Naštěstí se v té době v kostele žádné shromáždění nekonalo a tak se zástup postupně rozešel. V důsledku tohoto incidentu se členové kongregace cítili ohrožení, a začali se proto obávat napříště svá shromáždění v budově pořádat.

14. 10. 2023

Indonésie

Místní úřady upírají skupině indonéských křesťanů právo vystavět si své vlastní bohoslužebné shromaždiště, třebaže tito věřící již mají ve vlastnictví stavební parcelu. K této situaci došlo v jednom menším městě s asi deseti tisíci obyvateli, které se nachází nedaleko hlavního města Jakarty. Třebaže sama indonéská vláda namítá, že tito křesťané mají z ústavy právo si svoji budovu postavit, městské úřady trvají na svém a odmítají ustoupit. 

03. 11. 2022

Indonésie

Gabriel a Noni byli jedinými křesťany ve své jinak zcela muslimské vesnici. A když jedna vesničanka nečekaně a náhle zemřela, sdělil místní šaman synům zemřelé, že za její smrt nesou zodpovědnost Gabriel a Noni. Namluvil jim také, že tito křesťané vlastní magický předmět, který jim poskytuje moc. Jedné noci vtrhli synové zemřelé ženy do domu křesťanského manželského páru, přičemž během incidentu zranili jednoho ze synů Gabriela a Noni. Když rodina uprchla, útočníci zapálili jejich dům.

01. 08. 2022