AKTUÁLNĚ

LK

Šrí Lanka

Šrí Lanka

Pastor Jerome Fernando se vedle své běžné činnosti pastora, rovněž často účastní evangelizačních setkání v různých zemích světa. Jelikož jde o známého křesťanského představitele, jsou jeho poselství sdílena i v online prostoru. V jedné takové promluvě z konce května hovořil pastor Jerome o rozdílech mezi křesťanstvím a náboženstvími, ke kterým se na Srí Lance hlásí většina tamního obyvatelstva. Po vyslechnutí jeho poselství však vznesli jeho odpůrci obvinění, že pastor Jerome svým vyjádřením urazil buddhismus, hinduismus a islám. 

12. 12. 2023

Šrí Lanka

Aby pastor sboru Good Shepherd Church v distriktu Polonnaruwa na Srí Lance poukázal svým krajanům na Kristovu lásku, založil rehabilitační středisko pro drogově závislé. Podle nedávné zprávy byl 16. června v tomto středisku napaden a zraněn dvěma protivníky z řad místních obyvatel jeden z tamních křesťanských pracovníků. Násilníci rovněž vyhrožovali příslušné kongregaci zničením kostela. 19. června došlo k napadení dvou jiných zaměstnanců, když přijížděli do střediska na kolech a cestu jim zatarasilo několik mužů ozbrojených železnými tyčemi. 

11. 08. 2023

Šrí Lanka

Letniční kongregaci v Dodangoda na Srí Lance tvoří asi sedm rodin, které se scházejí v domě jejich pastora. 12. února v době probíhajícího nedělního shromáždění vstoupilo do domu asi sedm policistů, kteří pastora informovali, že místní buddhističtí mniši podali na křesťany kvůli jejich setkávání oficiální stížnost s tvrzením, že tyto bohoslužby jsou ilegální. Následujícího dne se pastor spolu s dalším členem společenství dostavili na policejní stanici.

06. 04. 2023

Šrí Lanka

Elisha Debbie a její rodina se zúčastnili bohoslužby na velikonoční neděli v Zion Church, Batticaloa. Po skončení nedělní školy, asi v 8:30, celá rodina snídala v prostorách sborového knihkupectví. Někdy v této době vešel do kostela také její bratr Rufus. A právě v tom okamžiku odpálil před kostelem poblíž knihkupectví sebevražedný atentátník svoji nálož. Matka Debbie zemřela okamžitě, zatímco její otec byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice, kde však po několika dnech také zemřel.

28. 06. 2022

Šrí Lanka

S každým dalším novinovým titulkem se v průběhu posledních tří let může zdát rok 2019 neodvratnou minulostí. To však úplně neplatí pro křesťany přeživší velikonoční teroristické útoky na Srí Lance, kteří mají tuto hroznou událost stále před očima. „Útoky, ke kterým došlo na onu velikonoční neděli, ovlivnily zdejší církev nejrůznějším způsobem,“ prohlašuje tamní pracovnice Hlasu mučedníků Yamini Ravidranová.

13. 06. 2022