AKTUÁLNĚ

KP

Korejská lidově demokratická republika

Severní Korea

Od roku 2005 používá jihokorejský Hlas mučedníků velké balóny, aby pomocí nich dopravil na severokorejské území Bible a křesťanské traktáty. Tímto způsobem se díky činností řady misijních organizací do této zcela izolované země dostalo velké množství Biblí i dalších křesťanských tiskovin. Samotný Hlas mučedníků pak vyslal prostřednictvím balónů do této izolované země zhruba 600 000 výtisků Písma. Nicméně v roce 2020 schválila jihokorejská vláda zákon, který takové používání balónů kriminalizoval, a to v návaznosti na vyjednávání s vládou Severní Koreje.

14. 10. 2023

Severní Korea

Když se jeden muž ze Severní Koreje stal v roce 2003 křesťanem díky svědectví jistého pastora v Číně, začal k tomuto pastorovi přivádět další Severokorejce, aby slyšeli evangelium. Jakmile však bylo jeho úsilí v Severní Koreji odhaleno, pochopil, že musí ihned s celou rodinou opustit zemi. Muž s dcerou utekli první, jenomže než se mohl vydat na cestu zbytek rodiny, vtrhla severokorejská policie do jejich domu a zatkla devatenáctiletého syna Kyung Jae Kima.

26. 09. 2023

Severní Korea

Severní Korea je bezesporu pro Ježíšovi následovníky jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Jeden ze spolehlivých kontaktů organizace Open Doors nedávno přinesl zprávu o tragické události týkající se jistého podzemního křesťanského společenství, čítajícího několik desítek členů, které se podařilo severokorejské policii vyslídit. Všichni tito křesťané byli popraveni. Pamatujme v modlitbách za všechny další věřící, kteří Ježíše v této zemi následují, ať to pro ně znamená cokoli.

18. 06. 2022