Bhútán
Plánovaná křesťanská konference mládeže v Bhútánu byla zrušena, když úřady provedly razii na místě a od organizátorů žádaly předložit povolení. To však nemohli mít, protože buddhistická vláda křesťanské akce nepovoluje. Úřady potom předvolaly organizátory k výslechu. Tento zátah způsobil to, že organizátoři dalších mládežnických akcí změnili své plány, a čekají, jak se situace bude vyvíjet.
Burkina Faso
Militantní muslimové z kmene Fulbů v posledních letech napadli a zabili mnoho křesťanů. Někteří z útočníků se však stali následovníky Krista. Konvertité z kmene Fulbů jsou často odmítnuti svými rodinami a těžko hledají společenství, kde by získali oporu. Křesťanské centrum v Burkině Faso pomáhá obráceným křesťanům z kmene Fulbů tím, že jim poskytuje bezpečné místo, kde mohou růst na své cestě s Pánem a poznat další křesťany ze svého kmene.
Tádžikistán
Tádžický následovník Krista jménem Nurbol prosí o modlitbu poté, co ho náhle opustila manželka. Vzala jejich dvě malé děti a většinu majetku a utekla, zatímco byl Nurbol pryč. Nurbol i jeho žena vyrostli jako muslimové, ale Nurbol nedávno uvěřil v Krista. Pracovník Hlasu mučedníků řekl, že Nurbol velmi odvážně sdílí Krista s ostatními a že byl kvůli své víře propuštěn z práce. Nejprve se zdálo, že jeho žena měla o křesťanství zájem. Poté, co ho opustila, však řekla: „Zřekni se Ježíše a já se vrátím. Jestliže se však nevzdáš své víry, já se nevrátím.“ On jí odpověděl: „Krista neopustím."
Turecko
Pastor Çekmeköyské pobočky Sdružení Církve spásy prosí o modlitby poté, co došlo 31. prosince ke střelbě na budovu kostela. Dne 2. ledna policie zadržela dva podezřelé, Serkana P. (33 let) a Veysiho A. (33 let). Veysi se prý přiznal, že šli na to místo a stříleli, ale Serkan tvrdí, že to bylo kvůli nějakému dluhu. Jeden z útočníků však křičel: “Nedovolím vám, abyste vymývali mozky naší muslimské mládeži!“
Indie
Ašok a jeho žena Nila strávili 25 let oslovováním malé a izolované komunity v indickém státě Himáčalpradéš, který je převážně hinduistický. Pastor Parvin, který byl jeden z prvních křesťanů v této oblasti, zde vede venkovskou církev. Tato církev čelí denním výzvám, jak se dostat do vesnic, kde vládnou náčelníci spojeni s hinduistickými nacionalistickými skupinami, které se staví proti jakýmkoliv křesťanským aktivitám ve vesnici. Skrze osobní evangelizaci a studium Bible však vidí, jak se jejich srdce mění.
Sýrie
V neděli 1. prosince 2024 bylo syrské město Aleppo náhle napadeno a dobyto islamistickými militanty. O týden později se povstaleckým skupinám podařilo ovládnout hlavní město Damašek, když se syrská vláda a armáda zhroutily a jejich vůdce Bašár al-Asad uprchl. Džihádistické skupiny bojovaly proti syrské vládě již po více než 10 let a křesťané se nyní obávají, že se brzy stanou terčem útoků. “Situace je stále nejasná”, uvedl jeden z pracovníků Hlasu mučedníků.
Pákistán
Pákistánský evangelista byl zadržen a mučen v odlehlé části země. „Dnes se k nám vrátil nejenom fyzicky zlomený, ale i psychicky a emocionálně poznamenaný, a nese známky těžkého traumatu, které slovy nelze vyjádřit”, říká jeden z vedoucích pracovníků Hlasu mučedníků. Evangelista navštívil odlehlejší část Kašmíru, aby se setkal s někým, kdo chtěl mluvit o Kristu. Když se posadili spolu u čaje, najednou se objevili příslušníci policie a odvedli evangelistu k výslechu. „Prožil nepředstavitelné utrpení.
Vietnam
Sbor vedený pastorem Suongem se rozrostl natolik, že stávající prostory pro setkávání v domě jednoho z členů už nestačily. Členové sboru tak hledali příležitost k vybudování kostela. Jeden ze starších sboru nabídl svůj pozemek a členové vybrali peníze na novou budovu kostela. Po roce, co byla budova postavena, úředníci často vyhrožovali, že budovu nechají zbořit. Jedné noci v září 2021 byl pastor Suong zavolán do kostela, aby však zjistil, že budova byla naprosto zničena. Pastora Suonga to rozzlobilo, byl z toho sklíčený a naplněn obavami, jak budou členové financovat novou budovu.
Kamerun
Mezi dubnem a červencem 2024 bojovníci napojení na radikální islámskou skupinu Boko Haram jedenáctkrát napadli vesnice převážně křesťanského kmene Hdi v severním Kamerunu. Během svých nájezdů džihádisté vraždili vesničany a unášeli mladé lidi, aby sloužili jako dětští vojáci nebo dětské nevěsty. Mnohé z přeživších dětí z kmene Hdi byly traumatizovány a mnohým se dostalo komplexní duchovní péče, která jim pomohla vyléčit jejich emocionální zranění.
Indonésie
Sundánci jsou jednou z největších neoslovených menšinových skupin ve světě, kteří odmítají evangelium. Když však tři sundánští bratři – Joyo, Setuaban a Wira, kteří jsou muslimského původu, uvěřili v Ježíše Krista, stali se z nich také nadšení evangelisté. Jejich úspěch s evangelizací však nakonec vedl k pronásledování. Když se začaly šířit zprávy o desítkách obrácených křesťanů, jedna z islámských společenských organizací povzbuzovala své členy, aby zastavili bratry i šíření křesťanství v jejich vesnici.
Střední Asie
Křesťané tvoří ve středoasijských zemích s muslimskou většinou jen zlomek obyvatelstva. Kristovi následovníci v těchto zemích často čelí přísným omezením při bohoslužbách a evangelizačních aktivitách. Vysílání přes internet je strategií některých křesťanů ve Střední Asii, kteří tento způsob používají k šíření evangelia mezi svými krajany. Využívání digitálních médií však s sebou nese i rizika. Jeden středoasijský křesťan vytvořil sérii videí, která přímo zpochybňují islámskou víru, a nahrál je na YouTube. Brzy mu začali pobouření muslimové vyhrožovat smrtí.
Benin
Maelle bylo jen pět let, když byla poslána do bohatší rodiny, aby se jim starala o malé dítě. Během toho, co tam pracovala, poprvé navštívila kostel. I přes to, že byla vychovávána v muslimské rodině, uvěřila v Krista, když slyšela o tom, že Ježíš miluje malé děti. Řekla, že cítila, že Ježíš ji miluje více než její rodina, která ji opustila. O dva roky později byla poslána zpět do své rodiny. Když však zjistili, že uvěřila v Krista, rozzlobili se a bránili ji v navštěvování kostela. Maelle utekla z domova a pracovala jako uklízečka, aby se uživila.
K hlavním cílům tohoto spolku patří:
Spolek úzce spolupracuje s celosvětovou misijní organizací International Christian Association (ICA).
Pět hlavních zásad této misijní organizace je založeno na biblickém verši epištoly Židům 13,3: