Indonésie
Sundánci jsou jednou z největších neoslovených menšinových skupin ve světě, kteří odmítají evangelium. Když však tři sundánští bratři – Joyo, Setuaban a Wira, kteří jsou muslimského původu, uvěřili v Ježíše Krista, stali se z nich také nadšení evangelisté. Jejich úspěch s evangelizací však nakonec vedl k pronásledování. Když se začaly šířit zprávy o desítkách obrácených křesťanů, jedna z islámských společenských organizací povzbuzovala své členy, aby zastavili bratry i šíření křesťanství v jejich vesnici.
Střední Asie
Křesťané tvoří ve středoasijských zemích s muslimskou většinou jen zlomek obyvatelstva. Kristovi následovníci v těchto zemích často čelí přísným omezením při bohoslužbách a evangelizačních aktivitách. Vysílání přes internet je strategií některých křesťanů ve Střední Asii, kteří tento způsob používají k šíření evangelia mezi svými krajany. Využívání digitálních médií však s sebou nese i rizika. Jeden středoasijský křesťan vytvořil sérii videí, která přímo zpochybňují islámskou víru, a nahrál je na YouTube. Brzy mu začali pobouření muslimové vyhrožovat smrtí.
Benin
Maelle bylo jen pět let, když byla poslána do bohatší rodiny, aby se jim starala o malé dítě. Během toho, co tam pracovala, poprvé navštívila kostel. I přes to, že byla vychovávána v muslimské rodině, uvěřila v Krista, když slyšela o tom, že Ježíš miluje malé děti. Řekla, že cítila, že Ježíš ji miluje více než její rodina, která ji opustila. O dva roky později byla poslána zpět do své rodiny. Když však zjistili, že uvěřila v Krista, rozzlobili se a bránili ji v navštěvování kostela. Maelle utekla z domova a pracovala jako uklízečka, aby se uživila.
Kazachstán
Samala utrpěla zranění hlavy a ztratila hybnost v jedné ruce poté, co ji její opilý příbuzný Arman napadl lopatou. Kazašská policie Armana zatkla a řekla mu, že mu za útok hrozí sedm let vězení. Když se Samala, nově obrácená křesťanka, setkala s policií, řekla, že zažila andělské vidění, ve kterém byla povzbuzena, aby Armanovi odpustila. I když se tomu zpočátku bránila, Samala nakonec svému příbuznému odpustila. Když mu odpustila, její bolest zmizela a její ruka se uzdravila.
Burkina Faso
Dne 25. srpna 2024 islámští extrémisté zabili 28 křesťanů a několik dalších zranili poté, co zahájili palbu při nedělní večerní bohoslužbě. Někteří z těch, kteří před útokem utekli, jsou stále nezvěstní. Ke konci téhož týdne extrémisté napadli oblast u města Kaya a zabili minimálně 400 lidí. Během posledního zářijového týdne pak islamisté zaútočili na kostel nacházející se poblíž hranic Burkiny Faso a Nigeru. „Křesťané z Burkiny Faso žádají o modlitby za zraněné“, říká pracovník Hlasu mučedníků.
Šrí Lanka
Pastor Benedikt si koupil pozemek a v březnu roku 2023 začal stavět budovu pro církev, kterou v této oblasti založil. Hlavní mnich místního buddhistického chrámu se však postavil proti těmto pracím a ty se museli na několik měsíců zastavit. Když Benedikt v květnu roku 2023 začal zase stavět, mnich opět protestoval proti pokračující výstavbě a informoval policii. To vedlo k zatčení Benedikta a dalších šesti křesťanů. Strávili 4 dny ve vězení, kde však začali kázat evangelium. Křesťané v současné době nemají povolený vstup na pozemek.
Indie
Když Kashvi šla do nemocnice navštívit svoji hinduistickou švagrovou, aby s ní sdílela evangelium a modlila se za ni, někdo v nemocnici ji zaslechl a zavolal policii. Kashvi byla zatčena na základě státních zákonů proti konverzi a strávila tři dny ve vězení. Když byla ve vězení, neměla podle svých slov žádný strach ani obavy. Měla možnost svědčit dívce, která byla ve vězení již dva roky. Několik hinduistických vězňů a někteří policejní úředníci ji také prosili, aby se za ně pomodlila.
Vietnam
Duy a Sua jsou manželé, kteří patří k menšinovému kmenu ve Vietnamu. V roce 2016 se Sua rozhodla dát svůj život Kristu, ale po tomto rozhodnutí se její manželství málem rozpadlo, protože Duy nechtěl, aby jeho manželka následovala cizí víru. Bůh, ale zázračně proměnil situaci a Duy se stal nejenom věřícím, ale i odhodlaným evangelistou. Jeho širší rodina je vyhnala a jejich vesnice jim nedovolila postavit si dům na dobrém pozemku. Dům si tedy postavili pod kopcem na kraji vesnice.
Afghánistán
Fazal, vysídlený afghánský křesťan, byl nedávno zatčen ve Střední Asii za své křesťanské aktivity. Policie ho nakonec propustila poté, co zaplatil vysokou pokutu. Podle pracovníka Hlasu mučedníků Fazal velice aktivně sdílel svou víru s ostatními vysídlenými Afghánci. Od svého zatčení a propuštění se Fazal stěhuje z domu do domu, aby se vyhnul úřadům. Bojí se, že bude vydán do rukou Tálibánu. “Pokud se vrátím do Afghánistánu, Tálibán mě zabije,” řekl. “Teď nemám žádnou jasnou budoucnost, ale vím, že Ježíš je stále se mnou.”
Východní Afrika
Když Musa sloužil jako imám ve své vesnici ve východní Africe, často slýchával, jak jeho syn Saad otevřeně po celé vesnici káže evangelium. Saadovo odvážné svědectví popudilo další místní muslimské vedoucí představitele. Ti varovali Musu a požádali ho, aby zabránil Saadovi v evangelizaci. I když Musa neviděl nic špatného na tom, že jeho syn šířil evangelium, rozhodl se ho konfrontovat. Když však Musa šel za Saadem, stalo se něco neobvyklého.
Čína
Pastor John Kao sloužil jako misionář v myanmarském státě Wa. Stavěl školy, bojoval proti chudobě a drogové závislosti a tím proměňoval mnohé životy. 5. března 2017 čínské úřady Kao zadržely a odsoudily ho na 7 let do vězení. Byl propuštěn 4. března 2024. Kao nadále čelí omezování své svobody a pohybu ze strany čínských úřadů, včetně video monitorování, nucené „převýchovy“. Také mu odmítají vydat jeho průkaz totožnosti. Bez tohoto průkazu je mu však odmítána lékařská péče, i když prodělal život ohrožující nákazu koronavirem.
Pákistán
Pákistánské zákony o rouhání jsou i nadále nástrojem pronásledování pákistánských křesťanů. „Každý týden máme alespoň jeden případ, kdy křesťané byli neprávem obviněni”, říká pracovník Hlasu mučedníků. Dva osmnáctiletí chlapci, Tabish a Kalu, byli obviněni, že během srpnového festivalu rozřezali části Koránu a použili je jako konfety. Chlapci se teď skrývají. Syn pastora, byl také obviněn a zatčen, ale policie ho propustila, jelikož zjistila, že ani na dané akci nebyl. V srpnu byly také obviněny dvě sestry, Sonia a Samia, za rouhání a údajně i za vyhození části Koránu do koše.
K hlavním cílům tohoto spolku patří:
Spolek úzce spolupracuje s celosvětovou misijní organizací International Christian Association (ICA).
Pět hlavních zásad této misijní organizace je založeno na biblickém verši epištoly Židům 13,3: