Východní Afrika
Když Musa sloužil jako imám ve své vesnici ve východní Africe, často slýchával, jak jeho syn Saad otevřeně po celé vesnici káže evangelium. Saadovo odvážné svědectví popudilo další místní muslimské vedoucí představitele. Ti varovali Musu a požádali ho, aby zabránil Saadovi v evangelizaci. I když Musa neviděl nic špatného na tom, že jeho syn šířil evangelium, rozhodl se ho konfrontovat. Když však Musa šel za Saadem, stalo se něco neobvyklého.
Čína
Pastor John Kao sloužil jako misionář v myanmarském státě Wa. Stavěl školy, bojoval proti chudobě a drogové závislosti a tím proměňoval mnohé životy. 5. března 2017 čínské úřady Kao zadržely a odsoudily ho na 7 let do vězení. Byl propuštěn 4. března 2024. Kao nadále čelí omezování své svobody a pohybu ze strany čínských úřadů, včetně video monitorování, nucené „převýchovy“. Také mu odmítají vydat jeho průkaz totožnosti. Bez tohoto průkazu je mu však odmítána lékařská péče, i když prodělal život ohrožující nákazu koronavirem.
Pákistán
Pákistánské zákony o rouhání jsou i nadále nástrojem pronásledování pákistánských křesťanů. „Každý týden máme alespoň jeden případ, kdy křesťané byli neprávem obviněni”, říká pracovník Hlasu mučedníků. Dva osmnáctiletí chlapci, Tabish a Kalu, byli obviněni, že během srpnového festivalu rozřezali části Koránu a použili je jako konfety. Chlapci se teď skrývají. Syn pastora, byl také obviněn a zatčen, ale policie ho propustila, jelikož zjistila, že ani na dané akci nebyl. V srpnu byly také obviněny dvě sestry, Sonia a Samia, za rouhání a údajně i za vyhození části Koránu do koše.
Vietnam
V létě 2022 Tien zavolali a řekli jí, že její otec byl vážně zbit. S jejím mladším bratrem Thanhem se otec právě vrátil domů z jedné misijní cesty. Někteří muži, včetně jednoho z jejích strýců, přišli do jejich domu a zbili ho před očima Thanha. Než se Tien vrátila domů, byl její otec již mrtvý. Thanh v důsledku traumatu oněměl. Tienina matka, která trpěla srdečním onemocněním, se z toho šoku již nikdy nevzpamatovala a o dva měsíce později zemřela. Thanh byl převezen, aby bydlel se strýcem, který si pak také nárokoval jejich rodinný dům i motorku.
Indie
Basavaraj, jeho žena a jejich šest dětí jsou jedinými věřícími ve vesnici s 200 rodinami. Věrně sdílejí Krista mezi vesničany. Od každé rodiny se očekává, že bude též sloužit v místním hinduistickém chrámu. Basavaraj řekl vedoucím představitelům vesnice, že se nemůže podílet na uctívání model, protože je následovníkem Krista. Na vesnickém shromáždění rodina opět odmítla vykonávat chrámové povinnosti. Basavaraj řekl vedoucím představitelům vesnice: "I když mě zabijete, budeme uctívat pouze Ježíše." Vesničané je zbili a pokračují v šikanování a nátlaku na rodinu.
Benin
Marc, kterému je 21 let, bojoval s chronickou nemocí a nemohl najít vhodný lék. Navštěvoval lékaře i šamany voodoo, ale zdálo se, že nic nepomáhá. Pak ho kamarád vyzval, aby s ním šel do křesťanského sboru. Když Marc slyšel evangelium, stal se Kristovým následovníkem a byl ze své nemoci uzdraven. Později se rozhodl přijmout křest. Když se po křtu vrátil domů, jeho voodooistický otec najal lidi, aby ho zbili. Jeho otec se rozzlobil, že Marc, jeho nejstarší syn, se vzdal svých povinností vůči rodinným rituálům voodoo a řekl mu, aby odešel z domu.
Nepál
Goma Kunwar byla od roku 2022, kdy uvěřila v Krista, opakovaně bita a týrána svým hinduistickým manželem. Nejednou byla jeho napadení pro Gomu život ohrožující. 2. ledna 2024, manžel Gomu krutě zbil a napadl ji srpem, čímž ji pořezal hlavu tak, že potřebovala lékařské ošetření. Navzdory takovémuto násilí Goma nechce opustit svou víru v Krista. Modlete se, aby dostala veškerou fyzickou a citovou pomoc, kterou potřebuje. Modlete se, aby její manžel Tek Bahadur uvěřil v Ježíše Krista a aby její věrnost k Pánu byla svědectvím pro její přátele a sousedy, kteří ji nabádají, aby se víry vzdala.
Turkmenistán
Křesťan, který kromě své práce byl též aktivním evangelistou, se rozhodl kvůli výhrůžkám úřadů uprchnout z Turkmenistánu. Aktivně sdílel svou víru a již dříve byl spolu s dalšími křesťany zatčen za účast na křesťanských bohoslužbách. Za své evangelizační úsilí byl také pokutován. Nyní ho úřady chtějí pokutovat za práci kterou vykonával ve svém civilním zaměstnání. “Ale on cítí, že úřady to využívají jako záminku k tomu, aby ho zatkly za jeho křesťanské aktivity”, říká spolupracovník hlasu mučedníků.
Laos
Lod z vesnice kmene Khmu v Laosu uvěřil na jaře letošního roku ve svých 90 letech v Krista. Dne 20. června zemřel. Obvykle dává každý vesničan truchlící rodině malý dar v podobě peněz a rýže. Protože však byl Lod křesťanem, náčelník vesnice odmítl vybírat dary pro Lodovu rodinu a nedovolil žádnému z vesničanů, aby se účastnil Lodova pohřbu. Jenom 10 křesťanských rodin z místní komunity podpořilo Lodovu rodinu.
Kolumbie
Po měsících, kdy viděl jak jsou jeho spoluobčané a přátele vydíráni, zneužíváni a zabíjeni násilnickými partyzány, kteří ovládají nebezpečné „červené zóny“ v Kolumbii, se pastor Santiago a jeho rodina rohodli uprchnout ze své vesnice na bezpečné místo. Doma zanechali většinu svých osobních věcí. Podle informací od jednoho člena církve se pastor Santiago dostal na seznam osob, které partyzáni chtějí zlikvidovat. Odmítl totiž podporovat jejich nezákonné aktivity. Tyto informace ho přiměly k tomu, že se rohodl se svou rodinou uprchnout.
Vietnam
Duyen, které je 33 let, a její manžel Hieu uvěřili v Krista jednak díky uzdravení, které prožili, ale také díky lásce a péči, kterou jim projevovali místní křesťané. Ostatní vesničané se jim kvůli víře v Krista posmívali, vyhrožovali jim a dokonce je několikrát napadli. Jejich půda byla zabrána na základě tvrzení, že přidělené pozemky byly údajně pouze pro ty, kdo jsou loajální k vládě. Křesťané však byli nařčeni, že vládě loajální nejsou. Po odvolání jim však byl pozemek vrácen. Když však Hieu v roce 2022 cestoval s jiným bratrem, napadli je tři muži.
Sierra Leone
Brima žije ve vesnici, která byla po celé generace ponořena do okultních praktik. Měli tam dokonce strom, kde byly děti obětovány místním božstvům. Tato úmrtí nebyla nikdy vyšetřena, protože vesničané uvedli pouze to, že pohřešované děti „pohltila džungle“. Brimin syn se o této zlé praxi dozvěděl a uprchl, než se mu mohlo něco stát. Později do vesnice přišel jeden křesťan, který tam zvěstoval evangelium, a většina lidí ve vesnici přijala Krista. Strom pokáceli a poblíž místa, kde kdysi stával, postavili kostel.
K hlavním cílům tohoto spolku patří:
Spolek úzce spolupracuje s celosvětovou misijní organizací International Christian Association (ICA).
Pět hlavních zásad této misijní organizace je založeno na biblickém verši epištoly Židům 13,3: