Kuba
Po referendu v září 2022 vstoupil na Kubě v lednu tohoto roku v platnost nový rodinný zákoník, který zrušil koncept rodičovské péče a namísto toho stanovil rodičům odpovědnost vychovávat děti v souladu se socialistickou ideologií kubánské vlády. Zprávy od zainteresovaných pracovníků uvádějí, že tato změna v zákoně činí z kubánských dětí v podstatě svěřence státu a upírá rodičům právo vychovávat své potomky v křesťanském náboženství.
Severní Korea
Když se jeden muž ze Severní Koreje stal v roce 2003 křesťanem díky svědectví jistého pastora v Číně, začal k tomuto pastorovi přivádět další Severokorejce, aby slyšeli evangelium. Jakmile však bylo jeho úsilí v Severní Koreji odhaleno, pochopil, že musí ihned s celou rodinou opustit zemi. Muž s dcerou utekli první, jenomže než se mohl vydat na cestu zbytek rodiny, vtrhla severokorejská policie do jejich domu a zatkla devatenáctiletého syna Kyung Jae Kima.
Alžírsko
Od roku 2017 uzavřela alžírská vláda 30 ze 47 protestantských kostelů v zemi. Ačkoli má křesťanství v severní Africe dlouhou historii, praktikování křesťanské víry i svědectví dnes z této země z velké části vymizely jako důsledek několika staletí muslimské dominance. Alžírsko je v současnosti z 97 % muslimskou zemí a křesťanští konvertité z islámu musejí ve svých místních komunitách počítat s nejrůznějšími těžkostmi. Nejednou pak trpí útlakem jak ze strany svých rodinných příslušníků, tak ze strany alžírských úřadů.
Eritrea
V dubnu byla v eritrejském hlavním městě Asmara zatčena skupina 103 mladých křesťanských hudebníků. Shromáždili se, aby zpívali písně chvály, které pak měly být sdíleny na YouTube. Mladí křesťané však byli vládou považováni za účastníky nezákonného náboženského shromáždění. Osoby, které jsou v Eritreji zatčeny z náboženských důvodů, nejsou většinou formálně obviněny a nestanou tedy ani před řádným soudem. Zadržení jsou pak zpravidla vězněni za brutálních podmínek, a jejich rodina se často ani nedoví, kde se nacházejí.
Eritrea
V nedávné zprávě sme uveřejnili výzvu k modlitbě za dva čelní křesťanské představitele, kteří kvůli své víře zůstávají již více než 7 000 dní ve vězení bez řádného soudního procesu. Přestože pastor Haile a dr. Kiflu jsou v eritrejském vězení drženi i nadále, a s nimi stovky dalších Ježíšových následovníků, můžeme se alespoň radovat z dobré zprávy, podle které bylo koncem července propuštěno z vězení třináct eritrejských křesťanů. Šlo o sedm žen a šest mužů, kteří měli strávit ve vězení přibližně deset let.
Kyrgyzstán
Během několika incidentů z konce března čelili křesťané z úředně registrovaných společenství v Kyrgyzstánu pokutám za provádění „nelegálních misionářských aktivit“. Zprávy o policejních zátazích nebyly až do nedávna uveřejňovány kvůli obavám z odvety. 26. března provedla Státní komise pro náboženské záležitosti (SCRA) spolu s několika policisty razii v katolickém kostele sv. Mikuláše v Talasu. Lidé, kteří odcházeli z večerní mše, byli ozbrojenými policisty donuceni vrátit se zpět do budovy.
Šrí Lanka
Aby pastor sboru Good Shepherd Church v distriktu Polonnaruwa na Srí Lance poukázal svým krajanům na Kristovu lásku, založil rehabilitační středisko pro drogově závislé. Podle nedávné zprávy byl 16. června v tomto středisku napaden a zraněn dvěma protivníky z řad místních obyvatel jeden z tamních křesťanských pracovníků. Násilníci rovněž vyhrožovali příslušné kongregaci zničením kostela. 19. června došlo k napadení dvou jiných zaměstnanců, když přijížděli do střediska na kolech a cestu jim zatarasilo několik mužů ozbrojených železnými tyčemi.
Írán
Mehdi Akbari byl v lednu 2019 zatčen spolu s dalšími spoluvěřícími z řad muslimských konvertitů během policejního zátahu. V roce 2020 byl Mehdi Akbari odsouzen k deseti letům vězení za „činy ohrožující národní bezpečnost“, což měl naplnit tím, že založil a vedl skupinu evangelikálních křesťanů. Během procesu, který trval pouhé minuty, soudce zesměšňoval křesťanskou víru a křesťanství označil za „deviantní náboženství“. Mehdi, který dává přednost jménu Jásir, byl osamělým otcem, jehož jediný syn, Amir-Ali, měl dětskou mozkovou obrnu.
Eritrea
V roce 2002 schválila eritrejská vláda legislativu, která v zemi omezila náboženskou svobodu a postavila mimo zákon všechna náboženská uskupení vyjma stoupenců sunnitského islámu, eritrejského pravoslavné církve, římskokatolické církve a církve luterské. Od té doby se dostaly do vězení stovky věřících křesťanů, kteří jsou často po léta drženi bez soudního procesu. Před svým zatčením byl pastor Haile Naizgi předsedou eritrejské letniční denominace Full Gospel Church of Eritrea (FGCE), zahrnující zhruba 150 domácích církevních společenství.
Myanmar
Moe Myat pocházel sice z tradiční buddhistické rodiny, ale o své rodové víře toho věděl jen málo. Když v jeho městě začal působit jistý pastor, kterého podporuje německý Hlas mučedníků, přijal Moe pozvání na probíhající křesťanský seminář spíše ze zvědavosti, než z nějaké připravenosti hledat pravdu. Tím překvapivější a především docela nové pro něho bylo poselství, které tam uslyšel: Ježíš Kristus přišel, aby člověka spasil.
Indie
Ve státních volbách konaných 10. května v indickém státě Karnátaka získala sekulární strana Indického národního kongresu více křesel než předchozí vládnoucí nacionalistická strana Bharatiya Janata Party (BJP). Nově zvolená vláda se snaží splnit předvolební sliby a zvrátit dřívější „protiústavní rozhodnutí“. Vláda nyní hodlá zavést legislativu, která zruší státní „zákon o ochraně práva na svobodu náboženského vyznání“, veskrze označovaný jako zákon proti náboženské konverzi.
Bělorusko
1. června hudební skupina baptistických věřících pořádala pouliční vystoupení v běloruském městě Drahičyn, které leží na jihozápadě země. Kromě duchovní hudby vydávali členové skupiny také svědectví o své víře a další křesťané rozmlouvali s kolem procházejícími lidmi. Mezi členy týmu byl i sedmdesátiletý Vladimir Burshtyn, který na toto setkání cestoval ze svého domova více jak sto kilometrů. Záhy u akce zasáhla policie, která věřící donutila jejich konání přerušit.
K hlavním cílům tohoto spolku patří:
Spolek úzce spolupracuje s celosvětovou misijní organizací International Christian Association (ICA).
Pět hlavních zásad této misijní organizace je založeno na biblickém verši epištoly Židům 13,3: